Blog

6 Hafta Devam Eden After Effects ile Animasyon Eğitimini Tamamladık!

20170225_131919-copy-copy-914x675
Haberler

6 Hafta Devam Eden After Effects ile Animasyon Eğitimini Tamamladık!

6 Hafta Devam Eden After Effects ile Animasyon Eğitimini Tamamladık!

Adobe After Effects programının başlangıç seviyesinde ve 2 boyutlu anlatıldığı eğitim serisi, 18 yaş üstü animasyona ilgi duyan çoğunluğu tasarımcı öğrencilerin katılımıyla tamamlandı. After Effects programı ne işe yarar? Hangi alanlarda kullanılır? Basit animasyon teknikleri nelerdir? gibi temel konuların anlatıldığı toplam 18 saatlik bir program ile seri tamamlandı. İstanbul Design Factory ve BLL ortak çalışması olan ve ücretsiz olarak her Cumartesi günü verilen eğitim serisi sonunda katılımcılar animasyona temel bir giriş yaptılar. Eğitime eksiksiz katılanlar katılım sertifikası almaya hak kazandı.

 Katılımcılar Genç ve Yetenekli Bir Grup!

İnsanlara bu alanda ücretsiz eğitim verebilmenin önemini vurgulayan eğitmen Aycan Başar, katılımcıların genç ve yetenekli bir grup olduğu için hızlı bir ilerleme kaydettiklerini belirtti. Etkinlikten memnuniyetlerini belirten Emre Bodur,” Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitim Bölümü öğrencisiyim. Eğitimi sosyal medya aracılığı ile haberdar oldum. Living Lab Teknoloji merkezini çok beğeniyorum. Bende daha önce burada eğitim vermiştim yani farklı alanlarda imkanlar sunuyor. Bu eğitim tam benim ihtiyaçlarıma yönelik oldu. Hiç bilmediğim bir alanda bana yeni bir yol açtı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. Çisem İlayda İnci,” İstanbul Üniversitesi öğrencisiyim.  Gayet profesyonelce düşünülerek tasarlanmış bir merkez tek sıkıntı bana uzak olması. Animasyon eğitiminde başlangıç aşamasında bir eksiğim vardı o açığı kapatmak adına benim için bir fırsat oldu bu eğitim” diyerek düşüncelerini belirtti.

Final Projesi Olarak BLL Videoları Yapıldı

Eğitim sonunda katılımcılar final projesi olarak BLL logosunu kullanarak kısa animasyonlar yaptılar. Aşağıdaki linklerde bazı örneklerini izleyebilirsiniz.

https://vimeo.com/205849388 – Tuğba Özbek

https://vimeo.com/205849373 – Mine İlyas

https://vimeo.com/205849362 –  Merve Şendur

https://vimeo.com/205849347 – Melike Burcu Soysal

https://vimeo.com/205849253 –  Ertuğrul Yaşar

https://vimeo.com/205849096 – Büşra Calip

https://vimeo.com/205849091 – Adem Furkan Özcan


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir