Blog

8. Girişimcilik Günü’nde Birincilik “Yapay Zeka”nın

139
Haberler

8. Girişimcilik Günü’nde Birincilik “Yapay Zeka”nın

Başakşehir  Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde 8’incisi düzenlenen Girişimcilik Günü’nde 17 proje yarıştı. Birinciliği “Yapay Zeka ile Yönetilen Akıllı Şehirler” adlı proje kazandı.

Başakehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Living Lab’de geliştirilen Akıllı Çöp Toplama Sistemi ile ‘İdeal Kent’ ödülü aldıklarını belirterek, “Katma değeri yüksek ürünler geliştirmemiz ve yaygınlaştırmamız hem ülkemiz hem de Başakşehir için çok önemli” dedi.

Dünyada ve Türkiye’de girişimciliğin konuşulduğu etkinliğe Başakehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Belediye Başkan Yardımcılarından Ahmet Melik, Starters HUB kurucularından Ersin Pamuksüzer, Living Lab Genel Koordinatörü Ömer Onur, Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel, 17 girişimci ve yatırımcılar katıldı. Girişimciler tarafından sunumu gerçekleştirilen projeler büyük ilgi gördü.

“Hedefimiz: Akıllı şehircilik”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 8. Girişimcilik Günü programında yaptığı konuşmada, Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde bugüne kadar çalışma yapan girişimcilerden 70’inin projelerini ticari ürün haline getirdiklerini belirterek, “Bundan sonra da katma değeri yüksek yeni ürünler çıkacaktır. Ben buna inanıyorum. Başakşehir; inovasyon ve teknolojinin başkenti olma yolunda hızla ilerliyor. Akıllı şehircilikle de bu çalışmaları taçlandıracağız. Uzun vadede hedefimiz bu.” diye konuştu.

 Birincilik ‘Yapay Zeka ile Akıllı Şehircilik’in

Proje sunumlarının ardından jüri tarafından yapılan oylamada Fatih Alp Yiğit ile Özcan İbrahim Durak’ın tasarladıkları şehirleri teknolojiyle buluşturmayı amaçlayan “Yapay Zeka ile Yönetilen Akıllı Şehirler” projesi birinci olurken, Girişimci Can Jozef Şaul’un tasarladığı, “Derin Öğrenme Yöntemi ile Erken Zatürre Teşhisi” projesi ikinci ve Girişimci Muhammed Gider’in otellere özel geliştirdiği “Otelike” aplikasyonu ise üçüncü oldu. Yarışma sonucunda birinciye 2 bin TL, ikinciye bin TL ve üçüncüye 500 TL para ödülü verildi.

3 girişimciye özel ödül

Yarışmada ayrıca Barış Konca “Pin Smart”, Erhan Demircioğlu “Photosnow Smart Solar Panel”, Oğuzhan Uyanık da “İndirimde” projesi ile Girişimcilik Günü Özel Ödülüne layık görüldü.

8. Girişimcilik Günü, katılımcıların Başkan Kartoğlu ile toplu hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

Fotoğrafların Tümü

Basında Biz

Videolar


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir