Blog

Akıllı Şehircilik Hackathon’una Hazırlık Eğitimleri Başladı!

47
Haberler

Akıllı Şehircilik Hackathon’una Hazırlık Eğitimleri Başladı!

Cloud çözümleri ile Akıllı Şehircilik Hackathon’una hazırlık eğitimleri başladı.  Bilgisayar ortamında yazılım geliştirmek isteyen geliştiriciler Başakşehir Living Lab’de bir araya geldi.

IBM ve Başakşehir Living Lab ‘ın başlattığı Akıllı Şehirler Hackathon’a hazırlık eğitimleri başladı.  Yazılımla ilgilenen, 16 yaş üzeri geliştiricilerin (developer) bir araya geldiği etkinliğe katılımcılar kendi dizüstü bilgisayarları ile katıldı. Eğitimler sonunda gerçekleşecek Hackhathon’da proje geliştirmek ve var olan projelerini hayata geçirmeleri için rehberlik eden IBM eğitimcileri, kullanıcılara platform ortamında deneyim şansı veriyor.

Hackhathon öncesi üç aşamalı bir eğitim serisinin yer alacağı etkinliğin ilki IOT Platformuna Giriş ve Chatbot Uygulaması Geliştirme üzerine oldu. Eğitimler sonunda gerçekleşecek Hackhathon’a katılabilmek için en az iki derse katılmış olmak gerekecek.

15 Mart Perşembe Günü Cloud Ortamında Veri Anlamlandırma, Geleceğe Dair Anlam Çıkarma ve 19 Mart Pazartesi günüde Node-RED Aracılığıyla Kod Yazmadan Uygulama Geliştirme ve API Paylaşma Eğitimleri gerçekleşecek.

Eğitimler sonunda gerçekleşecek Hackhathon’a katılım için talebe göre merkez noktalardan servisler kaldırılacak. Eğitimi tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak. Akıllı Şehircilik Hackhathon’u 07-08 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Fotoğrafların Tümü


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir