Blog

Başakşehir Living Lab, TEKNOFEST’te İlgi Odağı Oldu

69
Haberler

Başakşehir Living Lab, TEKNOFEST’te İlgi Odağı Oldu

Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi, “Milli teknoloji hamlesi” hedefleri doğrultusunda İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilen Teknofest İstanbul’da teknoloji meraklılarının ilgi odağı oldu.

Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest İstanbul’daki yerini alan Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi, son teknoloji cihazlarla ziyaretçilere sunduğu imkânlar sayesinde festivalin en çok ziyaret edilen stantlarından biri oldu. Aselsan, Baykar, İGA, İsbak, Roketsan, TAI, Türk Hava Yolları (THY), TÜBİTAK ve TÜRKSAT başta olmak üzere pek çok önemli kurumun desteğiyle düzenlenen festivalin açılışında Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da hazır bulundu.

Gençlerden Başakşehir Living Lab’a tam not

Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının yanı sıra havacılık gösterileri, seminerler, uluslararası girişim zirvesi ve aktivitelerinin yer aldığı festivalde, online bilgisayar oyunları, artırılmış gerçeklik gözlükleri ve uçak simülasyonları ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatan Başakşehir Living Lab, özellikle gençlerden tam not aldı.

“Armada Battle” oyunu meraklılarını bekliyor

 Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencisi Salih Selim Belek de, Living Lab’deki çalışmaları neticesinde tasarlayıp geliştirdiği Armada Battle isimli online bilgisayar oyununu Living Lab standında oyun severlerin beğenisine sunuyor.

Katılımın ücretsiz olduğu festival ile Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefleniyor.

Fotoğrafların Tümü


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir