Blog

Başakşehir Living Lab’de Animasyon Eğitimi

5885a6a87e8a5-0E3A5407
Haberler

Başakşehir Living Lab’de Animasyon Eğitimi

Başakşehir Living Lab’de Animasyon eğitimi başladı. Yoğun ilgi gören program altı hafta sürecek ve eğitimler sonunda katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

Genel anlatımla After Effects programının konu olacağı eğitimler, 18 yaş üstü animasyona ilgi duyan çoğunluğu tasarımcı öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. After Effects programı ne işe yarar, hangi alanlarda kullanılır, basit animasyon teknikleri gibi temel konular olmak üzere toplam 18 saatlik bir program sonunda eğitim tamamlanmış olacak.

Ücretsiz olarak her cumartesi günü verilecek eğitimler sonunda katılımcılar animasyona temel bir giriş yapmış olacak.

Örnek bir uygulama

İnsanların bu alanda ücretsiz bir şekilde öğrenmelerini sağlmak örnek bir uygulama diyen Eğitmen Aycan Başar, “Katılımcılarımız eğitim sonunda After effects programında kurguyu ve basit animasyon tekniklerini öğrenmiş olacaklar. Animasyon prensiplerinin motion graphicle birleştiği güzel bir program planladım. Katılımcıların çoğu öğrenci genç bir grup yani buda anlatılanların daha çabuk uygulanmasını sağlıyor.”

Etkinlikten memnuniyetlerini belirten Emre Bodur,” Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitim Bölümü öğrencisiyim. Eğitimi sosyal medya aracılığı ile haberdar oldum. Living Lab Teknoloji merkezini çok beğeniyorum. Bende daha önce burada eğitim vermiştim yani farklı alanlarda imkanlar sunuyor. Bu eğitim tam benim ihtiyaçlarıma yönelik oldu. Hiç bilmediğim bir alanda bana yeni bir yol açtı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Çisem İlayda İnci,” İstanbul Üniversitesi öğrencisiyim.  Gayet profesyonelce düşünülerek tasarlanmış bir merkez tek sıkıntı bana uzak olması. Animasyon eğitiminde başlangıç aşamasında bir eksiğim vardı o açığı kapatmak adına benim için bir fırsat oldu bu eğitim. “


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir