Blog

Başakşehir Living Lab’de Yarıyıl Tatilinde de Etkinlikler Devam Ediyor..!!

27
Haberler

Başakşehir Living Lab’de Yarıyıl Tatilinde de Etkinlikler Devam Ediyor..!!

Başakşehirli çocuklara yarıyıl tatilinde de eğlenceli ve eğitici programlar sunmak amacı ile Başakşehir Living Lab’de Legobab Kış Okulu başladı.

10-15 yaş arası öğrencilerin katılabildiği Legolab Kış Okulu yarıyıl tatili boyunca devam edecek. LegoLab Kış Okulu’nda katılımcılar Lego’lardan hareketli robotların yapmayı öğreniyor. Saat 09.30-13:30 ve 13:10-17:00 saatleri arasında gerçekleşen eğitim sabah seansında öğrenciler Lego Mind Storm eğitim setlerinin kodlamasını öğreniyorlar, öğleden sonra ki seansta ise Tinker Cad programı ile 3 boyutlu lego parçaları tasarlamayı öğreniyorlar.

‘Amacımız yarıyıl tatilinin verimli ve eğlenceli geçmesi’

Legolab Kış Okulu Eğitmeni Özcan TEZCAN Legolab atölyesinin amacını şöyle aktardı; ‘’ Çoğu çocuğun oyuncak olarak bildiği Legolara motorlar, sensörler ekleyerek, ve programlayarak Lego deneyimini çok üst seviyeye taşıyoruz. Bu sayede öğrenciler mekatronik ve robotikle tanışmış oluyorlar. Amacımız çocuklara teknolojiyi sevdirmek, yarıyıl tatillerini daha verimli ve eğlenceli geçirmelerini sağlamak. Bu eğitimlere ve meteryallere her öğrencinin ulaşma şansı olmuyor. Başakşehir Living Lab sayesinde ilçedeki çocuklar bu eğitimden ücretsiz olarak faydalanabiliyor ve eğitim sonunda sertifika sahibi oluyorlar.”

Fotoğrafların Tümü


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir