Blog

Başakşehir Living Lab 2.Çocuk Eğitimi ve Çalıştayı

Tamamlanan Etkinlikler

Başakşehir Living Lab 2.Çocuk Eğitimi ve Çalıştayı

ÇÖPÜNE SAHİP ÇIK VAKFI

Başakşehir Living Lab 2.Çocuk Eğitimi ve Çalıştayı

 

Çöpün minimize edilmesi ve doğru yönetilmesi konusunda yaratacağımız bilinç ve farkındalığı, çevreyi korumak, çevre ve insan sağlığını iyileştirmek ve toplumun yaşam kalitesini arttırmak adına çok önemsiyoruz. Bu amaçla, çocuklarımıza çöpün anlamını, çöplerimiz toplandıktan sonra neler olduğunu, çöpün insanlara, çok sevdiğimiz hayvanlara, bitkilere ve genel olarak çevreye zararını azaltmak için neler yapabileceğimizi anlatmaya devam ediyor ve konu hakkındaki 2.eğitim ve çalıştayımızı Başakşehir Belediyesi’nin de desteğiyle 7 Şubat’ta düzenliyoruz.

Ayrıca katılımcılarımızla birlikte bu sefer “Çöpsüz Yaşam”ın mümkün olup olmadığını sorgulayacak ve özellikle atık miktarını azaltmak için nasıl bir yol izlememiz gerektiği üzerinde duracağız. Sonrasında, onlarla birlikte çöplerimizi kullanarak tasarımlar yapacağız ve çalıştayımızı öğle yemeğimizi yiyerek sonlandıracağız.

ÇÖPÜMÜZE

HEP BERABER SAHİP ÇIKALIM MI?

 [button link=”http://basaksehir-livinglab.com/blog/2015/02/09/basaksehir-living-lab-2-cocuk-egitimi-ve-calistayi-galeri/”] Galeriye Git[/button]

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir