Blog

Bilgisayarlara Dair Her Detayı Başakşehir Living Lab’de Öğreniyorlar

74
Haberler

Bilgisayarlara Dair Her Detayı Başakşehir Living Lab’de Öğreniyorlar

Başakşehirli gençler, Başakşehir Living Lab Merkezi’ndeki “Bilgisayar Bilimi, Programlama Dilleri Tarihi ve Programlamaya Giriş” eğitimiyle tarihinden, parçalarının özelliklerine kadar bilgisayarlara dair her detayı eksiksiz öğreniyorlar.

Bilişim teknolojilerine ve programlamaya ilgi duyan 14-18 yaş aralığındaki gençlerin katıldığı eğitim programında, “Geçmişten günümüze programlama dillerinin tarihi, C programlama diline giriş, kodlama, problem çözme ve Algoritmaya giriş konularında dersler veriliyor.

“Bilgisayarın içini açıp tüm parçalarını öğretiyoruz”

Başakşehir Living Lab eğitmenlerinden Bilgisayar Mühendisi Kemal Karaçuha, “Bilgisayar Bilimi, Programlama Dilleri Tarihi ve Programlamaya Giriş” eğitimiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bu eğitimdeki temel amacımız, günlük hayatlarında bilgisayar kullanan gençlerin bilgisayarın nasıl çalıştığına dair bilgi sahibi olmalarını sağlamak. Derslerde, bilgisayarın ilk çıktığı tarihten günümüze kadar geçen süredeki gelişmeleri anlatıyoruz. Çocuklara bilgisayarı sevdirmek ve onu daha etkili kullanabilmelerini sağlamak için çalışıyoruz. Eğitimlerde bilgisayarın içini açıp tüm parçalarını teker teker öğretiyoruz” ifadelerine yer verdi. İlk grubu 4-5 Ağustos’da düzenlenen eğitimlerin 2. Grubu 11-12 Ağustos’da gerçekleştirilecek. Kurslar ücretsiz olarak veriliyor.

“Başakşehir Living Lab sayesinde ‘Bilişim’ bölümünü seçtim”

 

TOKİ Kayaşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Efe Ekin Ekinci, Başakşehir Living Lab’de ikinci kez aldığı “Bilgisayar Bilimi ve Programlama Dilleri Tarihi” eğitiminden çok yararlandığını ifade ederek şöyle konuştu: “Başakşehir Living Lab’in bu eğitiminde bilgisayar tarihi, algoritma ve C programlamaya giriş konularını öğrendim. Bu sayede okuduğum meslek lisesinde de bilişim bölümünü seçtim. Üniversitede ‘Veri Tabanı Programcılığı’ eğitimi almak istiyorum. Başakşehir Living Lab’deki tamamen ücretsiz bu eğitimleri herkese tavsiye ediyorum”

“Bu eğitim bana çok yararlı oldu”

İBB Yavuz Sultan Selim Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. Sınıfı öğrencisi 15 yaşındaki Edibe Tatlıpınar da Başakşehir Living Lab’deki Bilgisayar Bilimi eğitiminin kendisi için çok faydalı olduğunu dile getirerek, “Üniversitede Yazılım Mühendisliği okumak istediğim için bu eğitimi bana çok yararlı oldu. Burada bilgisayarın her şeyini tüm detaylarıyla öğreniyoruz. Herkese bu eğitimlere katılmasını tavsiye ederim” dedi.

Fotoğrafların Tümü


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir