Blog

Çevreye Duyarlı Gençler İş Başında

9
Haberler

Çevreye Duyarlı Gençler İş Başında

Başakşehir Living Lab & PAGÇEV işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “Geri Dönüşüm İçerikli Sosyal Medya Kampanyaları Tasarlıyoruz ! “ etkinliğine Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de destek verdi.

Pagçev in sevimli maskotu PAG ‘ ın da katıldığı bu güzel etkinlikte 10-15 yaş arasındaki gençlerimiz geri dönüşümün ne olduğunu öğrendi.

Geri dönüşüm sunumunun ardından ambalaj atıklarını doğru ayırmayı deneyimleyerek pekiştiren  gençler kendi sosyal medya kampanyalarını tasarlayarak en iyi proje oluşturmak için yarıştı.

21 Haziran 2017 günü 2. Etabı gerçekleşecek projemizin sosyal medya tarafı ise şu şekilde ilerleyecek;

* 23.6.2017 Cuma günü saat 12:00 de Başakşehir Living Lab in youtube kanalında yayına alınacak videolar, 30.6.2017 Cuma gunu saat 12:00 a kadar yayında kalacak ve oylamaya sunulacak. En çok beğeni alan ( izlenme oranı değil ) ekip ise 1. Seçilerek sürpriz bir ödül ile ödüllendirilecek.

Geri dönüşüm çalışmalarını uygulamalı olarak öğrenen çocuklar heyecanlarını paylaştı:

Meryem Turmer, “Amerika’dan geldik ve İstanbul’da üç yıldır yaşıyoruz. Başakşehir’de oturuyoruz. 6. sınıf öğrencisiyim. Living Lab merkeziyle yeni tanıştım ve çok beğendim. Bugün geri dönüşüm hakkında çok faydalı bilgiler öğrendim. Atıklarımızı nasıl değerlendirebileceğimizi ve bizlere tekrar nasıl döndüğünü öğrendim.”

Ömer Avcıoğlu,” Bir koli çöp içerisinden geri dönüşüm için ayrıştırmayı uygulamalı öğrenmek çok güzel bir deneyim oldu. Aileme de bu konuda neler yapmaları gerektiğini ben öğreteceğim.”

Tüm takipçilerimizin desteğini bekliyoruz.

Fotoğrafların Tümü


Videoları izlemek için Tıklayınız.

“Çevre Koruma Ekibi” 1.Grup

“Çevre Çocukları” 2.Grup

“Düşünceli Çevreciler” 3.Grup

“Çevre Koruyucuları” 4.Grup

“Süper Çevreciler” 5.Grup

“Çevrenin Geleceği” 6.Grup

“Çevre İçin Altın Eylem” 7.Grup

“Çevreci Çocuklar” 8.Grup

“İstanbul’un Geleceği” 9.Grup

“Pak Çevre” 10.Grup

 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir