Blog

Gelecek Günü etkinliğindeydik

Haberler

Gelecek Günü etkinliğindeydik

Başakşehir Belediyesi Başakşehir Living Lab Projesi ile Yeditepe Üniversitesi’nin Kayışdağı Kampüsü’nde düzenlenen 1 Mart Gelecek Günü’ne katıldı.

Dünyanın en önemli fütüristleri, 1 Mart Gelecek Günü’nde Türkiye’de buluştu. Fütüristler Derneği’nin (TFD) öncülüğünde ilk kez 2013’te kutlanmaya başlayan 1 Mart Gelecek Günü, bu yıl “İnsanlığın Geleceği” temasıyla Yeditepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Başakşehir Standına büyük ilgi

1 Mart Gelecek Günü’nde yer alan Başakşehir Belediyesi standında Başakşehir Living Lab imkanları, kuluçka programları ve Living Lab’in sağlayacağı katma değerler anlatıldı. Stantta aynı zamanda Living Lab Merkezi’nde hayata geçen 3D printer ve Living Lab’in ilk projesi olan Mobil Sağlık Tarama İstasyonu büyük ilgi gördü. Katılımcılara ücretsiz mobil sağlık taraması yapıldı.  Özellikle öğrenciler, geleceğin önemli teknolojilerinden olan 3 boyutlu yazıcılar hakkında ayrıntılı bilgi edindiler.

“İnsanlığın Geleceği” temasıyla sürdürülebilir bir gelecek için yapılması gerekenlerin tartışıldığı 1 Mart Gelecek Günü’nde, fütürizm konusundaki en etkili düşünür ve otoritelerden biri olarak kabul edilen Fütürist Gerd Leonhard ana konuşmacı olarak yer aldı. 1 Mart Gelecek Günü’ne yine dünyanın tanınmış fütüristlerinden biri olan ve gelecek konusunda yaptığı çalışmalarla bir gün mutlaka Nobel Barış Ödülü alacağına inanılan Danimarkalı Anne Skare Nielsen ile Danimarka’nın inovasyon gurusu Louise Fredbo Nielsen’ de katıldı.

Gelecek Günü’nde ayrıca Ana Sponsorları temsilen BSH Türkiye’nin Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Juan-Ignacio Conrat Niemerg ve  Unilever Türkiye’nin Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tarık Yüksel de birer  konuşma yaptı.

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir