Blog

Gelecek Vadeden Girişimler 24 Yarışmasında Finalist Girişimler Belli Oldu

Gelecek Vadeden Girişimler 24 Yarışmasında Finalist Girişimler Belli Oldu
Haberler

Gelecek Vadeden Girişimler 24 Yarışmasında Finalist Girişimler Belli Oldu

Gelecek Vadeden Girişimler 24 Yarışmasında Finalist Girişimler Belli Oldu

in4startups’ın her yıl yerli ve yabancı yatırımcıların yatırım yapacakları girişimleri bulmalarına destek olmak amacıyla düzenlediği “Gelecek Vadeden Girişimler” Yarışması’nın başvuru süreci tamamlandı ve finalist girişimler belli oldu.

Gelen başvurular içerisinden yarışma kriterlerine uygun 257 girişimin başvurusu kabul edildi. Bu başvuruları yapan girişimcilerinin 72’si kadın girişimci 185 tanesi de erkek girişimci. Yarışmaya Bursa’dan Konya’ya, Eskişehir’den Diyarbakır’a kadar toplamda 31 ilden başvuru gelirken başvuruların en fazla geldiği il İstanbul oldu. Başvuru yapan girişimlerin 32 tanesinin marka, faydalı model ve patent sahipliği gibi fikri ve sınai mülkiyet hakkı sahipliği bulunuyor. Girişimlerin 36 tanesi yatırım almış girişimlerken 44 tanesi de daha önce KOSGEB, TÜBİTAK gibi kamu desteklerinden yararlanmış durumda. Başvuru yapan girişimlerin 28 tanesi ihracat yapmayı başarmış. Yarışmaya başvuran girişimlerin büyük çoğunluğu birden fazla kurucu ortakla kurulmuş durumda. Girişim başına düşen kurucu ortak sayısı 2,29 olurken bu kurucu ortakların %30 kadın kurucu iken %70’i erkek kurucudan oluşuyor. Başvuru yapan girişimler faaliyet alanlarına göre incelendiğinde  en fazla başvuru bilişim teknolojileri , sağlık, sürdürülebilirlik ve  e-ticaret alanlarından geldi.

Yarışmanın ödül töreni 2 Aralık’ta Başakşehir Belediyesi sponsorluğunda Başakşehir Belediyesi Hizmet Binası Kompleksinde Startup Yatırım Zirvesi’nde gerçekleştirilecek. Yarışmada dereceye giren girişimler yatırım dünyasının önde gelen yatırımcılarına yönelik sunum yapacaklar ve bire bir görüşmelerde yaparak yatırımcılarla bir araya gelecekler.

Yarışmanın sponsorları arasında Akbank, Akzo Nobel, Başakşehir Belediyesi, Bursa Teknopark,  Bursa Teknik Üniversitesi, Goldman Startups, Wave Medya, Techsign ve SEYEV bulunuyor.

Yarışma hakkında detaylar için https://gelecekvadedenler.com/ sitesi ziyaret edilebilir.

İşte GVG24 Finalisti Girişimlerin Listesi

Sürdürülebilirlik Odaklı GirişimMobilite ve Enerji GirişimiKadın GirişimciTeknolojiye Yön Veren GirişimSosyal GirişimGlobal Rekabet Gücüne Sahip Girişim
PlanktonCar4Future TechnologiesJobtogoRemoraCarryVibeWASK
BenibulPlaxonAGON BiyoteknolojiV-RisetechKidLabShipink
Refresh the FutureEkoScootTruck ShareRobotQAEngelsiz ÇeviriCounterfake
ENAPTECHKartZipSolis TeknolojiAlgbioJoysperSafe4Log
C2CMasterHBN TECHNOLOGYTRAICKGrowerMiluSORSLAB
Kenevir BlokSOWECTECH2BIOLOGYModivuBuddyGoCool-reg
Yatırımların Gözdesi GirişimBüyüme Şampiyonu GirişimSağlık GirişimiFintech GirişimiE-Ticaret / Perakende GirişimiAkademik Girişim
KöpüklüLinqiAppTalentoSoundegarantiÜZÜMHypersupply/Hiperpeptit
SoilBiomKuasar VideoSleep TravelerDiginakLojistigoOxytec
BeetinqAnytimeİntapWEGS AIYeşil SokakParosis Robotik
WittyCarXpress.coALLEROXIntersectionCarrtellBio4life
PhoneqMobycoachSemruk YazılımKredibiliteSafe4LogKROW
Crowlink3pmetricsInterrupt EngineeringTAIFPlavelAsisteer