Blog

Girişimciliğin Yol Haritası 2018’e Hızlı Başladı

11
Haberler

Girişimciliğin Yol Haritası 2018’e Hızlı Başladı

Türkiye’de Girişimcilik, İnovasyon, AR-GE ve Yatırım İstatistikleri

3.sezona başlayan ‘Girişimciliğin Yol Haritası’ eğitim serisi, yenilenmiş içerik ve eklenen oyun, yarışma, uygulama aktiviteleri ile girişimci adayları ile buluştu.

“Hangi alanlarda, hangi yatırımlar, hangi bütçeler ile yapıldı” sorularına cevapların verildiği eğitimin ilk durağı rakamlarla Türkiye’deki yatırım istatistikleriydi.   Burada yatırım alan ve alamayan girişimler incelendi. Nasıl start-up olunur, yatırım basamakları nelerdir, sunum yapacağımız kuluçka, yatırımcı profilleri bizlerden neler bekliyor, yatırım harcamaları nelere yapılmış incelendi. Kavramlar arasında çokça karıştırılan AR-GE ve İnovasyon kavramları açıklanarak , farkları anlatıldı. Girişimlerde başarıyı yakalamak için gerekli inovasyonun girişimlerde nasıl uygulanacağı detaylandırıldı.

Katılımcıların fark yaratma modelleri üzerinde tartışıldığı ve   örnekler yapıldığı eğitimin sonunda  problem çözme becerilerini  geliştiren iki de oyun oynandı. “Piramit yap” ve “düğümü çöz” oyunları ile verilen problemlerin tek başına ve ekip olarak çözülmesi sağlanarak katılımcıların ana konuyu kavramaları sağlandı. Hayli eğlenceli vakit geçiren katılımcılar arasından en hızlı çözene iki kişiye kitap ve bazı küçük hediyeler vererek eğitimimiz sonlandı.

Fotoğrafların Tümü


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir