Blog

Giyilebilir Teknoloji Eğitimi Tamamlandı

137
Haberler

Giyilebilir Teknoloji Eğitimi Tamamlandı

’Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen “giyilebilir teknoloji” ürünlerine yönelik eğitimlere katılan kursiyerler, giyilebilir kartvizitten yemek saatine kadar pek çok yeni ürün tasarladı.

Başakşehir Belediyesi, bugünün ve yarının ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapan teknoloji tutkunları ve girişimciler için düzenlediği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde, akıllı saatlerden akıllı tırnak ojelerine, lenslerden vücut içi implantlarına kadar birçok alanda kendini göstermeye başlayan “giyilebilir teknoloji” konusunda eğitim verildi.

Giyilebilir ürün yapımının inceliklerini öğrendiler 

Üniversite öğrencileri, akademisyenler, moda tasarımcıları ve mühendislere yönelik düzenlenen eğitime katılan teknoloji tutkunları, giyilebilir teknoloji örnekleri, Arduino ile sensör ve motor kodlama, kıyafet yapımında kullanılan malzemeler ile hareketli ve tepki veren giyilebilir ürün yapımının inceliklerini öğrendi. Atölyeye, kurduğu Youtube kanalında arduino konusunda eğitim videoları yayınlayan Mert Kılıç da katıldı. 

İnteraktif ve kinetik giyilebilir ürün tasarımı eğitimi ile katılımcıların, giyilebilir teknolojiler hakkında bilgi sahibi olması, kendi ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda giyilebilir ürünler üretebilmeleri, temel elektronik ve kodlama bilgilerini geliştirmeleri, algoritmik düşünebilmeleri ve neden-sonuç odaklı mekanizmalar geliştirebilmeleri hedeflendi.

Giyilebilir kartvizitten yemek saatine birçok ürün tasarlandı

Atölye yürütücülerinden Tasarımcı Çiğdem Şentürk, giyilebilir teknoloji eğitimiyle ilgili olarak, “Bu atölye çalışması sonunda alışılmışın dışında, sıra dışı tasarımlarla giyilebilir teknoloji konusuna dikkat çektik. Yaptığımız çalışmalar sonucunda giyilebilir kartvizitten yemek saatine, akıllı kasktan kinetik kanatlara kadar birçok teknolojik ürün tasarımı ortaya çıktı” diye konuştu.

3 oturum süren giyilebilir teknoloji eğitimi sonunda katılımcılara sertifika verildi.’’

Fotoğrafların Tümü  Yemek Saati  Akıllı Kask  Maker Suit  Kinetik Kanatlar  Akıllı Kartvizit ve Bana Yaklaşma


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir