Blog

Hem Meslek Hem Hobi Edindiler

195
Haberler

Hem Meslek Hem Hobi Edindiler

Başakşehir Belediyesi’nin Living Lab’de düzenlediği Makrome Atölyesi’nde Başakşehirli  kadınlar, birbirinden renkli duvar süsleri tasarladı.

Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji  Merkezi’nde düzenlenen Makrome Atölyesi’nde, makrome sanatçısı Sema Nur Acar ve Başakşehirli kadınlar bir araya geldi. Sema Nur Acar, slayt sunumunun ardından örnek çalışmalarla katılımcılara makrome işlerinin detayları ve düğüm teknikleri hakkında bilgi verdi.

“Ev ekonomisine katkı sağlayabilirler”

Başakşehirli kadınlara en fazla tercih edilen düğüm tekniklerinden ikisini öğreten Sema Nur Acar, atölyenin hedefinin hobinin yanı sıra katılanların bir meslek de öğrenmesi olduğunu belirterek. Acar, kadınların son zamanlarda popüler olan makrome ürünlerle ev ekonomilerine katkı da sağlayabileceğini söyledi.

Birbirinden renkli duvar süsleri tasarladılar

Atölyeye katılanlar, örnek olarak gösterilen ayna tasarımı çalışması doğrultusunda birbirinden renkli duvar süsleri tasarladılar. Makrome sanatıyla ilgili temel düğüm tekniklerinden bir duvar süsü tasarlayabilmenin mutluluğunu yaşayan katılımcılara, atölye sonunda sertifikaları verildi.

Fotoğrafların Tümü


 

 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir