Blog

Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı

279
Haberler

Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı

Kamı Bilgi ve İletişim Konferansı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesindeki Bilişim Vadisi organizatörlüğüyle 8 Ekim’de, online olarak gerçekleştirildi. Bu yıl ikincisi düzenlenen Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesindeki Bilişim Vadisi organizatörlüğüyle 8 Ekim’de, online olarak gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl 600+ üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleşen Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı, bu yıl sanal olarak katılımcıları ile buluştu. Ziyaretçilerine fiziki bir etkinlik gibi imkanlar sunan etkinlikte 2500+ katılımcı yer aldı.

Türkiye’nin  en büyük Sanal Kamu Teknoloji etkinliği olan bu etkinlikte Covid19 Pandemi süreci ve Dijitalleşme, Milli Teknoloji Hamlesi, Kamu Kurumlarında Dijital Dönüşüm, Teknolojide İnsan, 5G, IoT Teknolojisi ve Stratejileri, Blockchain, Büyük Veri, Siber Güvenlik, KVKK, Akıllı Şehirler & Akıllı Çevre, Artırılmış Gerçeklik & Yapay Zeka, Sanayide Dijital Dönüşüm & Akıllı Üretim, Dijital Çağ’da Yönetişim, Dijital Etik gibi konular görüşüldü.

İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol Özgüner, MÜSİAD YK üyesi Fahrettin Oylum, T.C Sağlık Bakanlığı, Veri Yönetimi Daire Başkanı Dr.Özgür Sezer gibi çeşitli kamu kurumu ve özel sektörden 50+ üst düzey konuşmacıların bulunduğu etkinliğe Cisco, Havelsan, Red Hat, Siemens, Oracle gibi çeşitli sponsorlar destek verdi.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir