Blog

Liseli Girişimci Dev Online Oyun Geliştirdi

53
Haberler

Liseli Girişimci Dev Online Oyun Geliştirdi

Liseli girişimcinin geliştirdiği oyun severlerin zevkle oynayacağı %100 Türk yapımı online deniz savaşı oyunu ile okyanusların korkulu rüyası olmaya hazır olun!

Ülkemizde her geçen gün yerli oyun geliştiricileri ve yerli oyunlar artıyor. Buna en iyi örneklerden birisi ise Online Deniz Savaşı Oyunu olan Armada Battle. Salih Selim Belek’in henüz lisedeyken geliştirdiği yerli oyun Armada Battle oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Bir geminin kaptanı olabilir, uçsuz bucaksız okyanuslarda maceralara atılabilir ve düşmanlarınızın korkulu rüyası olabilirsiniz.

Armada Battle, çevrimiçi aksiyon tabanlı deniz savaşı oyunudur. Başlangıçta küçük bir filika ile başladığınız yolculuğa sistem ve düşman gemilerini batırarak, deniz canavarlarını öldürerek ganimetler kazanırsınız. Bu ganimetlerle yeni, daha güçlü gemiler satın alarak geminizi top ve envai çeşit aksesuarlar ile geliştirebileceğiniz bir korsan oyunudur.  Ama unutmayın bu yolda şan şöhret sahibi olmak da var, deniz dibini boylamakta…

Türk yapımı oyun henüz ön kayıt aşamasında bile 10 binden fazla kayıtlı kullanıcıya erişti. Şuanda alfa sürümünde olan oyun 1 ay içerisinde 200 bin görüntülenmeye ulaştı ve her geçen gün büyüyor. Oyunun tanıtım videosu:

Youtube Linki: https://www.youtube.com/watch?v=BgwHWCeiuIM

Armada Battle Oyununun Çıkış Hikayesi

Salih Selim, küçük yaşlarında başladığı oyun oynama alışkanlığını bir adım daha ileri götürüp online oyun geliştirme hayalini gerçekleştirmek için uğraştı. Lisede diğer insanlardan farklı olma isteği ile tüketmek değil de üretmek istedi. Bunun için de yazılımı öğrenmesi gerekiyordu. Hiçbir kursa gitmeden ya da özel eğitim almadan yalnızca interneti kullanarak yazılımı öğrenmeye başladı.  Sadece öğrenmekle kalmayıp uygulamayı da tercih etti. Lise 2’deyken geliştirdiği bir proje ile Başakşehir Living Lab’den kuluçka ve ücretsiz ofis desteği alan Living Lab’ın en genç girişimcisi oldu.

Selim, online deniz savaşı oyununun çıkış hikayesini şöyle anlatıyor:

“Hayatımın odak noktasının üretmek üzerine olması gerektiğini düşündüm. Bir gece yarısı bilgisayar başında sabahlarken hayalimdeki Armada Battle projesinin temellerini atmaya hemen o gün başlamıştım.”

İlk başta uzun bir süre yalnız geliştirmeyi sürdürdüğü oyun projesine daha sonra onun bu hayaline inanan insanlar gönüllü olarak yardım etmeye başladılar ve ekibi genişledi.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir