Blog

Neden NGLMS?

351
Haberler

Neden NGLMS?

NGLMS Bilgisayar Yazılım ve Bilişim Sistemleri şirketi Bilgisayar ve Öğretim Teknoloji Öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencisi olan Mustafa Umut Avcı tarafından kurulmuştur. Geliştirilmesi devam eden bu proje Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde Girişimde Akademisyen Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Bu şirket okullara özgün, içerisinde hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin mutlu olacağı donanıma sahip “LMS” sistemi üretmektedir.

Peki nedir bu LMS sistemi?

  • İçinde bulunduğumuz bilgi çağı bize birçok teknolojik gelişimler sunmuştur. Bu gelişimler hayatımızın bütün alanlarında etkilerini göstermektedir, özellikle de herkesin hayatının önemli bir parçası olan eğitim alanında. Teknolojinin gelişimiyle beraber yüz yüze gerçekleştirilen geleneksel örgün eğitim yavaş yavaş sanal ortamlarda senkron veya asenkron olarak gerçekleştirilen e-öğrenmeye yerini bırakmaya başlamıştır. Öğretim yönetim sistemleri de bu online eğitim ortamlarının yönetiminden sorumludur. Bahsi geçen bu sistemin kendi içerisinde bazı yeterliliklere sahip olması gerekir, bu yeterliliklerden en önemlisi de sistemlerin eğitim süreçlerini değerlendirdiği basamaktır.

Neden NGLMS?

  • Öğretimde görevli olan eğitmenler de öğrencileri değerlendirip dönüt sağlayabilir fakat değerlendirilecek verilerin ve öğrenci sayılarının fazla olması bu durumu neredeyse imkansızlaştırır. Bu sebepten dolayı çevrimiçi ortamlarda yapılan değerlendirmelerin sağlanması için belirli değerlendirme araçları geliştirilir. Üzerinde çalışılan bu proje aşağıdaki durumları gerçekleştirerek etkili, yararlı, özgün ve kapsamlı bir değerlendirme yapısına sahip olan ÖYS sistemini oluşturmayı amaçlamaktadır.

PROJENİN GELİŞİMİNDE ROL OYNAYAN ARŞ. GÖR. DR. TUBA UĞRAŞ, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BÜNYESİNDE GİRİŞİMDE AKADEMİSYEN ÖDÜLÜ’NÜ ALMAYA HAK KAZANMIŞTIR.

res1

 Değerli hocamızı ve projenin gelişiminde rol oynayan ekibi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz…

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir