Blog

Pars Robotic Team Living Lab’ı Ziyaret Etti

5880be3bc449b-BK0A6034
Haberler

Pars Robotic Team Living Lab’ı Ziyaret Etti

Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Başakşehir Özel Eğitim İş Okulları’ndaki öğrencilerden oluşan Pars Robotic Team, Başakşehir Living Lab’ı ziyaret etti.

2017 Nisan’da Amerika NASA First Robotics Competition (FRC)’in 25 yıldır düzenlediği uluslararası liseler robotik yarışmasına katılacak olan Pars Robotic Team yarışma öncesinde Başakşehir Living Lab’da incelemelerde bulundu. Aralarında otizmli çocuklarında olduğu 12 liseli öğrenciden oluşan ekibe Living Lab ziyaretlerinde kurumun Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürü Özge Şenöz eşlik etti.

‘Herkesin desteğini bekliyoruz’

Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Metin Karpat pars robot ile ilgili şu bilgileri paylaştı, “Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölüm öğretmeniyim. Öncelikle yarışma FRC (First Robotics Competition) diye bilinen bir yarışmadır. Amerika menşeili bir yarışma 1992 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde finansal sektöre gençleri teknik alanlara çekebilmek için başlatılan şu anda da on dört ülkenin katılımıyla düzenlenen bir yarışmadır. Yarışma, Şubat ayının son haftasında başlıyor ve Nisan ayının 14’ünde ön elemeler bitecek. Bunlar farklı farklı bölgelerde düzenleniyor. Biz 5-8 Nisan tarihlerinde Las Vegas’ta yarışacağız. Robotun yeni teması 7 Ocak’ta açıklandı. Biz o tarihten beri hazırlıklara devam ediyoruz. On iki tane öğrencimiz var bunlardan on tanesi meslek lisemizden iki tanesi Başakşehir Özel Eğitim Okullarından, beş tane de mentörümüz var. Bir de dışarıdan bize makine yardımı yapan Makine Mühendisimiz var. Toplamda on sekiz kişilik bir kadroyuz. Bu çocuklara sahip çıkacak, destek olacak herkesin yardımını istiyoruz.”


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir