Blog

Türkiye’nin İnovasyon Liderleri ile Ar-ge ve İnovasyon Zirvesi’nde biz de yerimizi aldık…

Haberler

Türkiye’nin İnovasyon Liderleri ile Ar-ge ve İnovasyon Zirvesi’nde biz de yerimizi aldık…

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde; Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, DEİK ve TOKİ’nin katkıları ile bu sene 2. Si düzenlenen zirve kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından Üniversiteler, Teknoparklar, Kalkınma Ajansları ve Ar-Ge Merkezleri de yerlerini aldı. Düzenlenen oturumlarda; savunma sanayinden ulaştırmaya, sağlıktan iletişime kadar pek çok alanda fırsatlar ve alternatif modeller tartışıldı.

Yerlileşme ve millileşme konularında engel teşkil eden konular hakkında çözüm önerilerinin üretildiği fuara ilgi yoğundu.  Kalkınma ve ilerlemenin olmazsa olmazı “yerli yenilik” kavramlarının tanımlanmasına öncülük edilirken, merkezinde bilgi ekonomisinin yer aldığı yerel kalkınma modelinin oluşturulmasıyla ilgili sivil inisiyatif oluşturmak üzere çalışmalar gerçekleşti. Bilgi ve yenilik ekonomisi kapsamında ulusal desteklerin yanında ek finansman kaynakları oluşturulmasıyla ilgili de müzakerelerde yapıldı.

Başakşehir Living Lab olarak yer aldığımız bu fuarda yeşil teknolojiler, enerji, akıllı ulaşım ve iletişim alanıyla ilgili sektöre özel açık oturumlar da yapıldı.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir