Blog

Yarını Kodlayanlar Başakşehir Living Lab ‘ da

IMG_4500_resize-1013x675
Haberler

Yarını Kodlayanlar Başakşehir Living Lab ‘ da

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat işbirliği ile düzenlenen Yarını Kodlayanlar eğitimine Başakşehir Living Lab dan tam destek.

Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için başlatılan bu etkinlikte bir hafta boyunca öğrenciler Scratch derleri ile kodlamaya giriş yapıp, mbot ile robot programlamayı öğrendiler. 10 saat süren etkinlikte makey makey ile projeler de geliştiren gençler, Başakşehir Living Lab in youtube kanalı için videolar çekerek eğitimlerini ölümsüzleştirdiler. Thinkercad programı ile anahtarlık tasarlayıp kendileri için küçük bir de hediye hazırlayan katılımcıların robotlarla yaptıkları maç ise eğitime damgasını vurdu.

Başakşehir Living Lab Halkla İlişkiler Müdürü Özge ŞENÖZ’ ün eğitmenliğini yaptığı bu etkinliği ŞENÖZ şu sözleri ile özetledi;

“Yarını Kodlayanlar” projesindeki eğitimler sayesinde çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji ya da dijital eser yaratmanın yollarını öğreniyor. Proje bu yönüyle kodlama, liderliğini yaptığımız Dijital Dönüşüm vizyonuyla da doğrudan örtüşüyor.

Proje kapsamında verdiğimiz eğitimlerde çocuklara 4 temel değeri öğretmeyi hedefliyoruz:

  • Hayal et,
  • Tasarla,
  • Yap
  • Paylaş.

Bu değerler, “kendin yap” kültürünün de temelini oluşturuyor. Yeni fikirler her zaman hayal etmekle başlar. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Onlara hayal ettikleri düşünceleri tasarlama imkânı sunuyoruz.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir