Blog

2 Yıl Önce Geliştirdikleri “El Dezenfeksiyon Otomatı” Corona Virüs Salgını Sonrası Yoğun Talep Almaya Başladı

225
Haberler

2 Yıl Önce Geliştirdikleri “El Dezenfeksiyon Otomatı” Corona Virüs Salgını Sonrası Yoğun Talep Almaya Başladı

2 yıl önce Başakşehir Living Lab girişimcisi Ali ÖZDEMİR tarafından okullarda çocukların el hijyeni alışkanlığını sağlamak amacı ile geliştirilen el dezenfeksiyon otomatları, son günlerde corana virüs salgını sonrası daha da hız kazanarak satılmaya başladı. Corana virüs salgını sonrası el temizliğinin öneminin daha fazla ön plana çıkması ile yurt içi ve yurt dışından birçok kurum ve kuruluş, girişimci Ali ÖZDEMİR tarafından geliştiren el dezenfeksiyon otomatlarını satın almaya ve kullanmaya başladı.

Corana virüsden korunmak için uygulanması gereken 14 kuraldan bir tanesi olan el temizliği konusu, geliştirilen bu teknolojik donanımlı el dezenfeksiyon otomatı ile çok daha kolay ve yüzde yüz sağlıklı bir sonuç verdiğini söyleyen girişimci, el temizleme otomatının yüzde yüz yerli üretim olduğunu, tüm elektronik ve mekanik donanımlarının İstanbul’da bulunan fabrikasında ürettiğini söyledi.

2 ay önce seri üretime geçen günlük üretim kapasitelerinin 10 adet den 50 adede çıkardıklarını söyledi. İlk ihracatlarının KATAR ve daha sonrasında Almanya, İsviçre, Fransa, İngiltere, Umman, Suudi Arabistan olduğunu söyledi. Amerika, Hindistan ve Hollanda ile de anlaşma yaptıklarını bir hafta içinde bu ülkelere de ihracat yaparak Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaklarını vurguladı.

Sipariş taleplerinin her geçen gün arttığını, eğer devlet tarafından desteklenirse üretim kapasitelerini çoğaltmak istediğini söyledi. Corana virüs salgını nedeni ile birçok alış veriş merkezleri, fabrikalar, mağazalar, Okullar, üniversiteler, restaurant ve cafelerin kapalı olduğunu fakat corona virüs salgını kontrol altına alınmasından sonra açılacak olan bu işletmelerin el dezenfektan otomatı siparişi vereceklerini söyledi.

El temizleme otomatı insanların yoğun bulunduğu her alanda kullanılabilmektedir. Üniversite, okul, spor tesisleri, sinema ve tiyatrolar, toplu ulaşım alanları, hastaneler, resmi kurumlar, havalimanları, alış veriş merkezleri, resmi kurum ve kuruluşlar ve daha birçok alanda kullanılmasını beklediklerini söyledi.

Ürün hakkında genel bilgi veren girişimci, el temizleme otomatının birçok özelliği olduğunu bu özelliklerinden en önemli olanının el dezenfektan işleminin tamamen hijyen bir ortamda gerçekleştiğini, suya, sabuna, kâğıda gerek kalmadan el dezenfeksiyon otomatında bulunan el bölmesine ellerimizin yerleştirilmesi ile otomatın içinde bulunan anti bakteriyel sıvı ellerimizi yüzde 99 oranında bakteri, mikrop ve virüslerden temizlediğini söyledi. El temizleme otomatının diğer özellikleri arasında bulunan sesli iletişim ve dijital ekran sayesinde duyuru ve tanıtımların yapılması sayesinde insanların el temizliği hakkında bilgilendirilmesi sağlanmaktadır.

El temizleme otomatını kullanan kurum ve kuruluşlar bu teknolojiyi kullanarak duyuru ve reklamlarını yapma olanağı bulmuş oluyor. El temizleme otomatının yeni versiyonun çok daha ileri bir teknoloji ile 10 gün içinde piyasa sunacaklarını söyleyen girişimci Ali ÖZDEMİR, yeni versiyonda hepimizin çok sıklıkla kullandığı akıllı telefonlarımızı da bu el temizleme otomatlarında ultra viyola ışık ile dezenfektan edeceğimizin müjdesini verdi.

5 yıldır akıllı şehir mobilyaları üretimi yaptığını, Türkiye’de ve Dünya’da birçok başarılı projeleri hayata geçirdiklerini ve özellikle Ortadoğu ülkelerine ihracat yaparak milli ekonomimize katma değer yarattıklarını vurguladı. 2022 yılında Katar’da gerçekleşecek olan dünya kupası için KATAR hükümetine iş yaptıklarını ve inşaatı devam eden spor tesislerinin akıllı şehir mobilyalarının Solar Vadisi markası ile ürettikleri Türk malı ürünler ile donatıldığını söyledi.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir