Blog

9. Girişimci Günü’nde Girişimciler ve Yatırımcılar Bir Kez Daha Buluştu

187
Haberler

9. Girişimci Günü’nde Girişimciler ve Yatırımcılar Bir Kez Daha Buluştu

Başakşehir Belediyesi, Living Lab 9. Girişimci Günü’nde girişimcileri ve yatırımcıları bir kez daha buluşturdu. 19 yenilikçi projenin yarıştığı etkinlikte birincilik ödülü, sigortacılık sektörüne yönelik ‘AssistBox’ projesinin oldu.

Başakşehir Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 9. Girişimcilik Günü’nü etkinliğine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas,Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Starters HUB kurucularından Ersin Pamuksüzer, Living Lab Genel Koordinatörü Ömer Onur, Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel, MNG Kargo İnovasyon ve Arge Müdürü Serhat Kut, İSBAK Genel Müdür Danışmanı Akın Akbaş, Workinlot Dijital Girişimci Kuluçka ve Hızlandırma Platformu Deniz Erel Hanım, İOSB Başkanlığı, 19 girişimci ve yatırımcılar katıldı.

2015 yılından itibaren düzenlenen girişimci ile yatırımcıyı buluşturma etkinliğinde (Girişimci Günü) 2015 yılından itibaren toplamda 298 proje başvurusu olup bunların finale kalan 159 proje yatırımcılara sunumlarını gerçekleştirdi.

“Girişimcilere sonsuz destek veriyoruz”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Living Lab’de genç girişimcilerin önünü açmak için çalıştıklarını belirterek, “İstanbul’un vitrini olan Başakşehir’in bu avantajları ile birlikte, yaşayan şehirler, sürdürülebilir şehirler üretmek için bu tür hizmetleri ve sizlerin fikirlerini daha fazla önemsiyoruz. Bundan sonrasın da sizlerin, Başakşehir Living Lab’i çevrenizde duymayan arkadaşlarınıza anlatmanızı istiyoruz. Biz girişimci arkadaşlara sonsuz destek veriyoruz. Mantıklı olan, doğru yönlendirilebilecek veya yatırım yapılabilecek her projeye katkı sağlamaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

AssistBox projesi birinci oldu

Proje sunumlarının ardından jüri tarafından yapılan oylamada, girişimci Bora Gül tarafından geliştirilen, sigortacılık sektörüne yönelik uzaktan destek sağlayan bir platform olan ‘AssistBox’ projesi birinciliği kazandı. ‘Workiom’ projesi ile Ömer Rabbat ikinciliği, “Su Bazlı Fosforlu Yol Şerit Boyası” projesi ile Mehmet Emin Kaçar ise üçüncülüğü kazandı.

Yarışmada ayrıca Utkan Menteş “ Cognity-Alzheimer & Demas Erken Uyarı Uygulaması projesi ile Girişimcilik Günü Özel Ödülüne layık görüldü.  Ayrıca katılımcılara, girişimciliğin inceliklerini anlatan kitaplar hediye edildi.

9. Girişimcilik Günü, katılımcıların Başkan Kartoğlu ile toplu hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

Fotoğrafların Tümü Etkinlik Video


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir