Blog

Başakşehir Living Lab’ de ‘Yeni nesil pazarlama stratejileri’ Semineri Gerçekleşti.

858218cdec54c4BK0A1656
Haberler

Başakşehir Living Lab’ de ‘Yeni nesil pazarlama stratejileri’ Semineri Gerçekleşti.

Başakşehir Living Lab’de girişimciliğin yol haritası seminerleri başladı.

Bir yıl boyunca devam edecek olan seminerlerde, farklı başlıklar altında girişimcilere yol gösterilecek. Eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifikası da verilecek.

Murat Özanlar tarafından verilecek olan eğitimlerin ilk oturumunda ‘Yeni nesil pazarlama stratejileri’ konusu ele alındı. BLL Merkezi’nde 10.00-15.00 saatleri arasında devam eden eğitimde bildiğimiz pazarlama yöntemleri dışında kullanılabilecek metotlar üzerinde duruldu. Özanlar eğitimin içeriğini şu şekilde aktardı, “İnovatif farklı yöntemler kullanarak ürünümüzü, kendimizi, markamızı nasıl hedef kitleye pazarlayabiliriz, hedef kitlemize nasıl daha doğru ulaştırırız bu konulara değineceğiz. Pazarlama teknikleri ürüne göre değişmektedir. Her ürün aynı pazarlama tekniği ile pazarlanmaz. Ama şirketler eleman bulma sıkıntısı yaşıyor bununla ilgili yarışmalar düzenleyebilir. Aynı ürün için şirketler farklı web siteleri kurarak hedef kitle tarafından hangisinin daha çok ilgi gördüğünü test edebilirler. Dersimizde bunun gibi 10-15 tane yeni trend pazarlama teknikleri anlatacağız. Bir gün sürecek eğitimimiz. Örnekler üzerinden gideceğiz. Öğrendikleri pazarlama yöntemlerini kendi ürünlerine modellemelerini isteyeceğiz. Pazarlama teknikleri zaten biliniyor önemli olan bunları farklı şekillerde nasıl kullanabiliriz?”

Özanlar, pazarlamanın ilk aşamasını ise şu cümlelerle anlattı, “Ürününüzün öncelikle ayıt edici özelliği nedir? Bu ürünün hangi özelliği ile hedef kitlenizin dikkatini çekeceksiniz, bunları tespit etmeden ürün pazarlayamayız.”


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir