Blog

Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 12

366
Haberler

Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 12

Başakşehir Living Lab tarafından 12’ncisi düzenlenen Başakşehir Living Lab Girişimci Günü’nde, 127 proje arasından finale kalan 26 projenin sunumu yapıldı. Günün kazananı, Micro-No adlı proje oldu. Çevrimiçi gerçekleştirilen programda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, girişimcileri ve yenilikçi fikirleri desteklemeyi milli bir görev ve sorumluluk olarak gördüklerini söyledi.

Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 12:  girişimcilerin;  yatırımcılar, mentorlar ve girişimcilik ekosisteminde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelerek katma değer sağlayan projelerini sunmalarını ve iş ilişkilerini geliştirmelerini amaçlanmayan bir etkinliktir.

 

7 yılda 600’den fazla proje katıldı.

28 farklı ilden girişimcinin 127 projeyle başvuruda bulunduğu Girişimci Günü’nün finalinde 26 proje yarıştı. Genç girişimciler, projelerinin sunumlarını çevrimiçi ortamda gerçekleştirdi. Programa katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “12. Girişimci Günü’ne 127 projenin başvuruda bulunması bizleri ayrıca mutlu etti. 2015 yılından bugüne kadar etkinliğimize başvurusu yapılan proje sayısı ise 600’ü geçti. Bu vesileyle tüm girişimcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Birincilik ödülü Micro-No’nun

Yılda iki kez düzenlenen etkinliğin 12’ncisinde Aslıhan Çoban’ın Micro-No isimli projesi birinci oldu. Yarışmada Ersoy Soyer’in Queeme isimli projesi ikinci olurken, Cem Kayra Uzun projesi OtoSanayi.Net üçüncülüğe hak kazandı. Özel ödüle ise 3 boyutlu yazıcı ile hastaya özel atel üretimi yapan projesi ile Emre Göçmen layık görüldü. Dereceye giren girişimcilere, para ödüllerinin yanı sıra Başakşehir Living Lab’de kuluçka merkezi, yatırımcılarla buluşma, ürün sergileme ve kullanıcı deneyimi, elektronik ve 3B teknolojileri laboratuvarları ve tasarım desteği imkânları sağlandı.

Tüm girişimcilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir