Blog

Başakşehir Living Lab’te Karakterler Yaratıldı ve Kolaj Tekniği İle Tasarlandı!

IMG_2897_exposure_resize
Haberler

Başakşehir Living Lab’te Karakterler Yaratıldı ve Kolaj Tekniği İle Tasarlandı!

Başakşehir Living Lab, 22 Aralik 2016 Persembe Günü yine bir “Karakter Tasarımı” atölyesine ev sahipliği yaptı. Academy of Art University San Francisco’da Fulbright bursuyla Animasyon master programını tamamlayan Karakter Tasarımcısı Aycan Basar ve İDF ekibinde çalışan mimar Büşra Calip ile “Karakter Yaratımı ve Tasarımı” etkinliği gerçekleşti. Atölyenin amacı hem bu konuda bilgi edinmek isteyen herkese ulaşmak hem de yazılımcıların ve girişimcilerin tasarımcıyla iletişimini geliştirmekti.

Yürütülen atölye Aycan Başar’ın karakter tasarımının püf noktalarını içeren sunumu ile başladı. Katılımcılara karakter yapımı, karakter tasarımlarının hangi alanlarda kullanıldığı, karakterlerin tasarımsal nitelikleri ve nasıl daha iyi iletişim kurabileceği hakkında bilgiler verildi. Tasarımcının portfolyo sunumu ve yönetmenliğini yaptığı animasyon kısa filmlerin gösterimiyle devam eden atölye Başar’ın Pixar stüdyosu karakter tasarımcısı Chris Sasaki’den öğrendiği yine ünlü tasarımcı Teddy Newton ile özdeşleşmiş kolaj yöntemiyle karakter tasarlama etkinliğiyle devam etti. Katılımcılar kendi karakterlerini nasıl basit, net ve anlaşılır yapabileceklerini kolaj yöntemiyle deneyimlediler.

Etkinlik sonunda katılımcılar tarafından yapılan Joker ve Alice Harikalar Diyarında Karakterleri asılıp, değerlendirildi. Halen Başakşehir Living Lab tasarım atölyesinde sergilenen çalışmaları atölyemizi ziyaret edip gezebilirsiniz.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir