Blog

Başakşehir Living Lab’ten Büyük Başarı; Living Lab Proje Ödülleri Yarışması’nda İkincilik Ödülü Eyedius ile Başakşehir Living Lab’ te…

146
Haberler

Başakşehir Living Lab’ten Büyük Başarı; Living Lab Proje Ödülleri Yarışması’nda İkincilik Ödülü Eyedius ile Başakşehir Living Lab’ te…

Başakşehir Living Lab yeni bir başarıya daha imza atarak ENoLL (European Network of Living Labs – Avrupa Living Lab’ler Ağı)  tarafından bu yıl 3. defa  düzenlenen Living Lab Proje Ödülleri Yarışması’nda Avrupa’dan katılan 14 seçkin proje arasından Eyedius’un mobil çözümü Eyedius Pass ikincilik ödülüne layık görüldü.

Eyedius, geliştirdiği ileri düzey görüntü anlamlandırma, yüz tanıma ve veri analizi teknolojileriyle; cihaz ve marka bağımsız olarak yerel, mobil ve bulut tabanlı çözümler üreten, tamamen yerli bir yüksek teknoloji firması olarak Başakşehir Living Lab desteği ile çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Yapay zekâ alt yapısı ile Eyedius, tesis yönetiminde birbirinden bağımsız teknoloji ve donanımlarla sağlanan tüm geçiş kontrol, iş verimliliği ve video analiz kontrollerini tek bir platformda sizin yerinize otomatik olarak gerçekleştirir, sunduğu rapor ve uyarılar ile size uygun maliyet ve yüksek verimlilikle yönetim imkânı sağlar.

Kullanıcının güvenliğini sağlamak için kullanılan tüm kamera, turnike, bariyer gibi mevcut donanımlarına entegre olarak, hepsini tek bir çatı altında yöneten Eyedius, bu sayede birbiri ile iletişim kurmaya başlayan donanımları daha akıllı hale getirir. Bulut tabanlı teknolojisi ile anlık uyarı ve izinler üreten Eyedius, üye, ziyaretçi yönetimini eksiksiz ve tek platformda yönetilmesine yardımcı olurken, mesai denetimleri ile de verimliliği artırır. Tüm bu çalışmalara ek olarak güvenlik kameralarında da sınır kontrollerini 7/24 gerçekleştirerek yetkisiz girişlerin önüne geçer, bütüncül güvenlik yönetimi yapabilmenizi sağlar.

Eyedius olarak tamamen yerli ürün anlayışımızı destekleyen, ülkemizin ithalat maliyetlerini ve teknolojik atıkları azaltmak adına piyasaya sunduğumuz patentli yeni ürünümüz “Eyedius Pass” kullanıcıların cep telefonları aracılığı ile yüz tanıma yaparak giriş – çıkış kontrolü ve personel performans ölçümü yapılmasını sağlayan mobil uygulamadır. Uygulama sayesinde kapı, turnike gibi fiziksel alanlardan yalnızca cep telefonu kullanarak geçiş yapılabilir, açık alanlarda ise konum bazlı kontroller gerçekleştirilebilir.

Eyedius Premium ise kullanıcıların sahip olduğu kameralardan gelen görüntüleri 7/24 izleyen ve gerçek zamanlı uyarılar ile kullanıcısını uyaran akıllı asistan uygulaması. Kullanıcılar alarm ve uyarıları cep telefonlarına da gerçek zamanlı olarak alabilirken, aynı zamanda bu uyarıları video halinde Eyedius sunucularında saklanması ile veri depolamada tasarruf edebiliyorlar. Öte yandan güvenlik ekiplerinin alarm durumunda olay yerine yönlendirme hızı ile performans değerlendirmesini de bu uygulama sayesinde ölçümlenebiliyor.

Son başarısı ile Eyedius, 3-5 Eylül 2019’da Selanik’te düzenlenecek olan Open Living Lab Günleri etkinliğine ücretsiz giriş hakkı kazandı. Ayrıca Avrupa Living Lab Proje Ödülleri’ne özel olarak hazırlanacak kitap içerisinde Eyedius ve projesi Eyedius Pass’e özel yer verilecek.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir