Blog

Başakşehir’de Kadın Girişimci Sohbetleri Düzenlendi

305
Haberler

Başakşehir’de Kadın Girişimci Sohbetleri Düzenlendi

Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi tarafından 19 Kasım Dünya Kadın Girişimcilik Günü kapsamında online olarak “19 Başarılı İş Kadını İle Girişimci Sohbetleri” başlıklı bir etkinlik düzenledi.

Kadınlar başarılarını konuştu

Türkiye’nin ilk teknoloji ve inovasyon merkezi olma unvanına sahip Başakşehir Living Lab’in üstlendiği etkinlikte birbirinden farklı sektörlerde başarılı olan 19 kadın girişimcinin hikâyeleri konuşuldu. Bikem İnce İnanç’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen ilham ve motivasyon kaynağı etkinliğe çok sayıda kadın girişimci konuk olarak katıldı. Kadın girişimciler, başarılarının sırlarını ve motivasyonlarını anlattı.

Katılımcılara sürpriz konser

Kadın girişimciler ve girişimci olmak isteyen kadınlara ilham kaynağı olmak, bakış açılarını değiştirmek ve farklılıklarını keşfetmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe sürpriz konuk olarak katılan sanatçı Enes Karaköse, mini bir konser verdi.

Ümmiye Koçak’tan girişimci kadınlara tavsiye

Etkinliğe katılan isimlerden yazar, oyuncu ve çitçi Ümmiye Koçak okumanın, çalışmanın ve sabırla mücadele etmenin önemine vurgu yaparak, başarısını okuma azmi ve sabrına borçlu olduğunu belirtti. Girişimci olmak isteyen kadınlara tavsiyelerde buluna Koçak, “Ailenin, girişimci kadınlar üzerindeki etkisi çok önemli. Ailemin desteği ile başarıya ulaştım. Dünyada olup biteni anlamak, kendime deneyim ve dersler çıkarmak istiyorum. Kendimizi insanlara anlatmak için önce kendimizi anlamalıyız. Kadınlar isterse yapamayacağı şey yok. Yeter ki istesin.” diye konuştu.

Etkinlik Youtube Videosu

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir