Blog

Başakşehirli Çocuklar Geri Dönüşüm Temalı Oyun Tasarladı

21616560_1726383330713575_3562427679482491185_n-506x675
Haberler

Başakşehirli Çocuklar Geri Dönüşüm Temalı Oyun Tasarladı

Başakşehirli çocuklar, dijital oyun tasarımcılarının eğitmenliğinde kendi tasarladıkları bilgisayar oyunu ile geri dönüşümü öğreniyorlar.

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde, PAGÇEV (PAGEV Geri Dönüşüm İşletmesi) ve Başakşehir Living Lab işbirliği ile gerçekleştirlen “Geri Dönüşüm Temalı Bilgisayar Oyunu Tasarımı Etkinliği” düzenledi. 10-15 yaş arası 24 öğrencinin katıldığı etkinlikte 8 saatlik dijital eğitimin ardından adım adım geri dönüşüm temalı bilgisayar oyunu tasarlandı.

Etkinlik sonunda tasarlanan oyun Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret eden diğer çocuklar tarafından oynanabilecek ve oyuna katılan öğrencilerden en yüksek dereceyi yapanlara sürpriz hediyeler de verilecek.

GERİ DÖNÜŞÜM DİJİTALE TAŞINARAK ÖĞRETİLDİ

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde gerçekleşen eğitim Ramazan Noyan Culum, Gonca Genç, Dursun Ali Yaman, Berkan Yanardağ, Gökhan Erol, Kerem Denizci, Erkan Kılıç tarafından verildi.

09.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilen eğitimde öncelikle katılımcılar çevre ve geri dönüşüm konusunda bilgilendirildi. Sonrasında ise 8 saatlik dijital eğitim programı uygulandı. Öğrenciler, adım adım geri dönüşüm temalı bilgisayar oyunu tasarladı. PAGÇEV’in maskotu PAG’ın başkahraman olduğu oyunda, ambalaj atıklarının doğru bir şekilde ayrıştırılması teması baz alındı.

Başakşehir Living Lab bünyesinde çocuklar tarafından tasarlanan oyun, yıl boyunca sergilenecek ve ziyaretçiler yaşıtlarının tasarladığı oyunla tanışma fırsatı bulabilecek.

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir