Blog

Burçin Orhon ile Dijital Pazarlama Eğitimi

562f552679173-BK0A4273stitch21
Haberler

Burçin Orhon ile Dijital Pazarlama Eğitimi

Digital Mecra Yönetim Danışmanı Burçin Orhon tarafından verilen eğitime Üniversite öğrencileri, şirket sahipleri, girişimciler ve ev hanımları katıldı.

Başakşehir Belediyesi Living Lab Merkezi’nde gerçekleştirilen bir günlük eğitimde Digital pazarlamanın incelikleri anlatıldı. Katılımcıların sorularını da anlatan Digital Mecra Yönetim Danışmanı Burçin Orhon, “Digital pazarlama yaparken çok dikkat etmemiz gerekiyor.  Bir şirkette birbiri ile anlaşamayan iki departman pazarlama ve satıştır. Pazarlama daima, markasını çok iyi savunduğunu, anlattığını savunur. Satış ise bu iş sokakta olur tavrındadır.  Bu ikisinin birbiri ile uyuşması lazım çünkü ikisi de haklıdır. Reklam verilirken hedef kitle doğru tespit edilmelidir.  Yabancılar ver, bizi ziyaret edenler var,  bunların içerisinde muhtemel müşteriler var, müşteriler var ve artık avukatlarımız var. Biz yabancıların bizi ziyaret etmesini, müşterimiz olmasını daha sonra da kendinden başkalarının da ürünümüzü satın almasını sağlamasını bekliyoruz.  Bu süreç kısa bir tünel değildir. Müşteri sabit değildir, sürekli yolculuk halindedir. Biz müşterimizin her yolculuğuna özel ona mesaj vermemiz gerekiyor. Digital pazarlamanın bir farkında bu esnekliktir. Kampanya yaparken kesişme alanlarına dikkat edilmesi gerekiyor” dedi.

‘İçerik Kraldır’

Katılımcılara internet üzerinden verdiği örnekler ile sunumuna devam eden Burçin Orhon konuşmasını şöyle sürdürdü, “ İki aynı içerikli ve aynı pazarlama teknikleri kullanan firmadan arama motorunda önce çıkanın farkı içeridir. İçerik kraldır. İçeriğimiz iyi, taze ve samimi ise yukarı çıkabiliriz. İçeriğinizin ilgi çekici olması gerekiyor.  İçeriğiniz arama motorlarına tarif edilmesi gerekir. Biz keywordleri kendi web sayfamızda söyleyeceğiz. Keywordleri ise meta description, title, meta keyword, alt başlıklar, içeriklerde doğru şekilde söylememiz gerekmektedir. Bu bilgilerin metinlerin içerisine de samimi bir şekilde yerleştirmelisiniz.”

Orhon , “Sayfanızda sürekli tekrar edersiniz arama motoru anlar. Ana sayfada iyi bir meta description, title ve doğru bir şekilde yedirilmiş keywordler arama motorunun sizi indekslemesini
sağlar.”


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir