Girişimci Yetiştirme Programı

Erhan Kaplan
Son Güncelleme 31 Ağustos 2023
GİRİŞİMCİ YETİŞTİRME PROGRAMI - MOBİL APP-100

Etkinlik Hakkında

Başakşehir Living Lab Girişimcilik Programı Başlıyor

Girişimci Yetiştirme Programı

Başakşehir Living Lab kuluçka Merkezi’nin girişimcilik programlarına bir yenisi daha ekleniyor. Teknoloji ve inovasyon odaklı fikirleri olan girişimciler ve girişimci adayları için girişimcilik programı başlıyor. Program kapsamında girişimcilere yönelik eğitimler, girişimcilik analizleri, iş dünyasından fikirlerini danışabilecekleri mentorlar, ürün ve hizmetlerini satabilecekler ve işbirliği yapabilecekleri büyük kurumsal firmalarla görüşme imkanı sunulacak.

Program’ın yürütücülüğünü ise in4startups firması yaparken Biruni Teknopark ve İstinye Garage Innovation Hub da programın paydaşı olarak yer alacak.

Başakşehir belediyesi hızlandırma programlarında başarılı olan girişimcilere Başakşehir Living Lab kuluçka merkezinde 1 yıllık ücretsiz ofis hakkı verilecek. Ayrıca belediyenin hizmet alım alanlarına giren ve başarılı olan girişimcilerden hizmet alarak ilk müşteri olma desteği verecek. Böylece belediye girişimlerin bir yandan satış yaparak gelir elde etmesine destek olurken diğer yandan da referans müşteri olma katkısı sunmuş olacak.

Programa başvuru yapan girişimciler aynı zamanda Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması Gelecek Vadeden Girişimler Yarışması 24 ‘e doğrudan başvurmuş sayılacaklar.  Ve yarışmada finale kaldıkları takdirde Aralık ayında gerçekleştirilecek Startup Yatırım Zirvesi’nde yatırım fonlarıyla bire bir görüşme hakkında sahip olacaklar.

Programa Başvuru Şartları

Başakşehir Living Lab girişimcilik Hızlandırma Programına başvurular 10 Eylül pazar günü sona erecek. Programa Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilmesi için programda yer alan etkinlikler, eğitimler, danışmanlıklar ve mentorluklar online olarak gerçekleştirilecek.

Programa başvuracak girişimlerin fikir seviyesinde olması yeterli olacak. Girişimciler fikirleriyle başvurularını yaptıktan sonra ön değerlendirmeye tabi tutulacaklar. Ön değerlendirmeyi geçip programa katılmaya hak kazanan girişimcilere önce temel girişimcilik ve inovasyon eğitimleri verilecek. Ardından girişimciler bire bir analiz edilerek kendilerine yardımcı olacak iş dünyasından mentorlar ve işbirliği ve satış yapabilecekleri kurumsal firmalar tespit edilerek görüşmeleri organize edilecek. Mentorlardan ve kurumsal firmalardan gelen geri dönüşlerle beraber girişimcilerin projelerini iyileştirmeleri sağlanacak.

Son Başvuru Tarihi: 10 Eylül 2023 Pazar

Oryantasyon ve İlk Eğitim: 13 Eylül 2023 Çarşamba

Etkinlik Yeri : Çevrimiçi (Online)

Katılımcı Niteliği : 

  • Üniversite Öğrencilerine Yönelik

Başvuru Formu: https://forms.gle/w48Xudq8LQomAC5e8