Blog

Elektronik Atıklar Sanat Eserine Dönüştü

182
Haberler

Elektronik Atıklar Sanat Eserine Dönüştü

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen “Elektronik Atıktan Tasarım Atölyesi’nde, teknolojik atıklar sanat eserlerine dönüştürüldü. 

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde bir yandan öğrencilere yönelik eğitimler ve etkinlikler hız kesmeden devam ederken diğer yandan elektronik atıkların geri dönüşümü sağlanarak farkındalık oluşturuluyor.

Çevreye verilen zararı azaltmak ve verimliliği arttırmak için düzenlenen Elektronik Atıktan Tasarım Atölyesi’nde, arızalı veya kullanım dışı cep telefonu, bilgisayar, bilgisayar parçaları, elektrikli ev eşyası, adaptör gibi pek çok elektronik atık yeniden değerlendirildi.

Elektronik atıklardan sanatsal çalışmalar

Tasarım atölyesinde öğrencilere ilk önce elektronik atık süreci, dönüşüm ve atık ayrıştırma konusunu içeren toplumsal bilinci artırmaya yönelik sunumlar yapıldı. Daha sonra öğrencilere elektronik atıklardan kendi hayal gücünü kullanarak deneysel çalışmalar yapma imkânı sunuldu.

Atıktan, sanata 

Öğrencilere elektronik atıkları ayrıştırma ve tamir aletleri ile uygun parçaları sökme heyecanını da yaşatan atölye sonunda katılımcıların elektronik atıklardan tasarladıkları sanat eserleri sergilendi. 4 hafta süren atölye, katılımcılara sertifikalarının takdim edilmesiyle sona erdi.

Fotoğrafların Tümü


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir