Blog

Fonksiyonel Mobilya Tasarımı Atölyesi

96
Haberler

Fonksiyonel Mobilya Tasarımı Atölyesi

Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından mobilya tasarımına ilgi duyan 16 yaş üzeri tüm katılımcılara açık, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Çiğdem Şentürk tarafından ‘Fonksiyonel Mobilya Tasarımı Atölyesi’ gerçekleştirilmiştir.

Mobilya tasarımı içerikli sunum ile başlayan etkinlikte katılımcılara, mobilya tarihi, mobilya yapımında kullanılan malzemeler, tasarım süreci, ürün kullanıcı ilişkisi, modüler mobilyalar ve fonksiyonel işlevler ile ilgili slayt üzerinden örnekler ile bilgi aktarımı yapılmıştır.

Sunum sonrasında katılımcılar hayal ettikleri, günlük hayatlarını kolaylaştıracak mobilya tasarımlarında olmasını istedikleri fonksiyonları ve mobilyanın amacını post-it kağıtlarına kısa notlar alarak panoya yapıştırdılar. Bu notları beraberce beyin fırtınası yaparak tartışma ile değerlendirdiler. Beyin fırtınası sonucu katılımcılar düşüncelerindeki mobilya tasarımını anlatmak için kağıda çizmek ya da maketini yapmak gibi fikirlerini anlatacak yolları kullandılar. Çalışma sonucunda katılımcılar tarafından ortaya günlük yaşamı kolaylaştıracak yaratıcı ve yenilikçi mobilya tasarımları çıktı.

Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilmiştir.

Fotoğrafların Tümü


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir