Blog

Gaziantep Belediyesinden Başakşehir Living Lab Ziyareti

Gaziantep-Belediyesi-1080x720
Haberler

Gaziantep Belediyesinden Başakşehir Living Lab Ziyareti

Gaziantep Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdem Güzelbey, Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay, Kültür ve Sanat Şb. Müdürü Hülya Yıldız, Bilim Gaziantep Birim Sorumlusu Nazmiye Güreş, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Göğüş, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uygar Kanlı, Gaziantep Üniversitesi  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Veli Batdı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özge Kelleci, Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Muzaffer Özgüleş, Gaziantep B.Şehir Belediyesi Living Lab Uzmanı Dr. Meryem Arslan, Bilim Üsküdar T3 Vakfı Bilim Merkezleri Koordinatörü Levent Kömürcü, Gaziantep B.Şehir Belediyesi Gezegenevi ve Bilim Merkezi Sorumlusu Kenan Latifoğlu, Gaziantep B.Şehir Belediyesi Gezegenevi ve Bilim Merkezi Mehmet Köseceli, Gaziantep B.Şehir Belediyesi Gezegenevi ve Bilim Merkezi Mustafa Şahin Living lab imizi ziyaret ettiler.

Belediye Başkanımız Syn. Yasin KARTOĞLU önderliğinde Drone merkezimiz, Youtube akademimiz, Kuluçka merkezimiz anlatılarak sorulan sorular yanıtlandı.

ESPOR bölümünde The COMPANY Şirketinden ESPOR Akademi Koordinatörü Kaan GÜLCAN tarafından detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Yapılan sunumda BASE ESPOR MERKEZİ’nin mottosu, çalışma prensibi ve işletme bölümleri vurgulanarak ESPOR nedir? Dünyada ve Türkiye’de ESPOR rakamları, neden Akademi? Konularının açıklayıcı bölümleri yer aldı. Ayrıca kendilerine daha önce yapılan görüşmeler neticesinde tahsil edebilecekleri yerlerin 3D RENDER görselleri sunumda gösterildi.

Sonrasında Living Lab nedir? Dünyada ki Living Lab ler ve Odak alanlarımız hakkında Belediye Bilgi işlem Şefi Ömer KARABAYRAKTAR ve Projeler Koordinatörümüz Can TUNCSAV tarafından detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda kuluçka merkezimizin öneminin yanında  Living Lab lerin genel işleyişi, girişimcilere verilen tasarım, 3D vs.. destekler ve  yarışmalar  hakkında bilgiler verildi.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir