Blog

Geleceğin yazılımcıları Living Lab’da yetişiyor

56556c5fa9b36-BK0A6825stitch1
Haberler

Geleceğin yazılımcıları Living Lab’da yetişiyor

Başakşehir Living Lab, geleceğin profesyonel bilgisayar programcılarını yetiştirmek için eğitim programı düzenledi.

Katılımcıların geleceğin teknolojisi olan yeni yazılım ve programlama alanında uzmanlaşmalarını hedefleyen eğitim, Başakşehir Living Lab Merkezi’nde başladı. Ücretsiz olan eğitimler yaklaşık 7 ay sürecek.

Visual Studio. Net ile C# programlama eğitimi Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Şefi, Soner Dedeoğlu tarafından veriliyor. 16-27 yaş arasındaki kişilerin katıldığı eğitimlerde günümüzde sektörde yaygın olarak kullanılan C# dilinin ve .NET teknolojilerinin anlatılacak. Yazılım süreçlerinin tüm aşamaları güncel programlama teknikleri ile birlikte aktarılacak.

Soner Dedeoğlu, programın ilk dersinde Algoritma tasarımı, programlama teknikleri ve modern programlama bakış açılarından bahseden eğitmen Dedeoğlu, kursun önemini Steve Jobs‘ın şu sözüyle özetledi, “Bu ülkede herkes, bir bilgisayarın nasıl programlandığını öğrenmeli çünkü, nasıl düşünmeniz gerektiğini öğretir’

Eğitimler 7 ay sürecek

Temel Programlama, Veritabanı ve Web Uygulamaları Geliştirme konularının işleneceği eğitimler 3 kur olarak planlanıyor. Yaklaşık 7 aylık bir dönemi kapsayacak olan eğitimler ücretsiz veriliyor.

24 Kasım-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan eğitimler Salı ve Perşembe günleri Saat: 17.30-20.30’da gerçekleştirilecek.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir