Blog

Girişimci İdeal Takımı Nasıl Kurmalı?

35
Haberler

Girişimci İdeal Takımı Nasıl Kurmalı?

Bugünkü eğitimde ideal ekibi nasıl bulup, seçip, yönetebiliriz ve ekibin girişimdeki önemi işlendi. Ekip ile birlikte aslında mentordan, yatırımcıya, kamudan, müşteriye kadar farklı farklı bir çok kişi ve grupla iletişim halindeyiz. Bu yüzden bir girişimde olması gereken minimum kadro ve özellikleri çok önemli. Ekipte özellikle satış ve pazarlama, finans, üretim ve satış sonrası pozisyonlarda görev alacak üyeler olmalıdır. Tabi ki girişimci lider özellikleri sayesinde bu ekibi uyum içinde tutması gerekir.

Başarılı ve başarısız ekip özelliklerinin de anlatıldığı eğitimde odaklanılması gereken becerilerde izah edildi. Bir görüşmenin nasıl olması gerektiği canlandırıldı. İç ve dış iletişim ile birlikte gelen yönetsel beceriler üzerinde duruldu.

Eğitim sonunda gruplar halinde bir araya gelen katılımcılar ile hem yaratıcılığı hem ekip olma ruhunu yansıtan bir oyun oynandı. Burada katılımcılar kendilerine sunulmuş farklı bağımsız kelimeler ile hayallerinde bir senaryo oluşturarak grup halinde sırayla bu hikayeyi anlattılar. Eğitim hayli eğlenceli vakit geçiren katılımcılara sertifikalarının dağıtılması ile son buldu.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir