Blog

Girişimcilerimizden “NoteWork” a , İşteBU’dan Netaş Ödülü

31
Haberler

Girişimcilerimizden “NoteWork” a , İşteBU’dan Netaş Ödülü

Üniversite öğrencilerini teknoloji tabanlı yenilikçi projeler üretmeye teşvik eden, girişimciliği özendirip destekleyen ‘İşteBU! Yenilikçi Girişimci Proje Yarışması 2016’de başarılı iş fikirlerine sahip genç girişimcilere ödülleri törenle sunuldu.

Boğaziçi Üniversitesi tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen ‘İşteBU! Yenilikçi Girişimci Proje Yarışması’nda final töreninde ödül heyecanı yaşandı.

2008 yılından bu yana, Elginkan Vakfı ana sponsorluğunda, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ev sahipliğinde; Teknoloji Transfer Ofisi tarafından 9’uncusu düzenlenen yarışma kapsamında 113 ön kayıt alındı. 35 proje değerlendirilirken bunlardan 27 si yarışmanın ikinci aşamasında jüri önünde sunum yapmaya hak kazandı. Proje ekipleri detaylı şekilde hazırladıkları iş planlarını beş ayrı grup halinde üç gün boyunca jüri üyelerine sundular. Üniversite ve iş dünyasından temsilciler ile yatırımcılardan oluşan jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu ise finalde sekiz proje yarıştı.

İşteBU 2016’da Ödül Alan Projeler arasında bizim girişimcilerimizden NoteWork ekibi de Netaş Ödülüne layık görüldü.

Amacı kullanıcıya, networkünü etkili ve kolay bir şekilde yönetebileceği bir asistan hizmeti sunmak olan proje kapsamında kullanıcı networkünü etkin kullanma ve var olan bağlantılarını aktif tutma ve sosyal ağlarını senkronize etme imkanına sahip olacak. Oldukça sade, görsel ağırlıklı, kullanımını kolay ve hayatı kolaylaştıran bir uygulama olan NoteWork ekinin üyelerini “ İsmail Korkmaz (İşletme), Ali Candan (İşletme), Ahmet Ruken Boyacı (Yönetim Bilişim Sistemleri), M.Ali Sak (Sosyoloji) – Boğaziçi Üniversitesi, Bilal Arıkan (Bilgisayar Mühendisliği)- İstanbul Üniversitesi – tebrik eder, Başakşehir Living Lab ailesi olarak başarılarının devamını dileriz.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir