Blog

Hedef Kitle Nasıl Ölçeklenir, Rekabet Üstünlüğü Nasıl Sağlanır’ı Konuştuk

84
Haberler

Hedef Kitle Nasıl Ölçeklenir, Rekabet Üstünlüğü Nasıl Sağlanır’ı Konuştuk

Eğitimde Müşterimiz Kim sorusuna yanıt aradık. Kolay gibi görünen bu sorunun cevabı oldukça zor. Bir girişimci için ilk müşteri kazanımları oldukça zordur. İyi bir segmentleme gerekir. Bunu yaparken nelere dikkat etmek gerektiğini izah ettik. En iyi müşteri tipimizi tanımladık. Sonrasında onlara nasıl ulaşacağız? Bir sürü kanal ve yöntem var. Bu yöntemleri detaylıca işledik.

Burada müşterilerimiz için başlangıç stratejileri üzerine konuştuk. Ardından rekabet edebilmek için rakiplerimizi nasıl etmemiz gerektiğini öğrendik. Burada özellikle müşteri ihtiyaçları ve bunları rakiplerimiz nasıl karşılıyor, biz hangi stratejilerle bu ihtiyaçları daha uygun maliyete ve daha yüksek katma değer yaratarak sunabiliriz gibi önemli soruları bir model üzerinden anlattık. Bu sayede müşterisi net belli ve hangi modelle onlara giderek fark yaratabileceklerini öğrenmiş oldular.

Eğitim sonunda bir oyun oynadık. Dinleme oyunu. Burada  bir hikaye anlattıktan sonra hikaye ile ilgili sorular sorduk. Ve birçok katılımcı farklı cevaplar verdi. İyi dinleme ve algı yönetimini de eğlenceli bir şekilde oyunlaştırdık.

Eğitim, sertifikaların verilmesi ile son buldu.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir