Blog

Kullanıcı Deneyimi Tasarım Atölyesi

56e9710c792ee-kapak
Haberler

Kullanıcı Deneyimi Tasarım Atölyesi

Başakşehir Living Lab girişimcilere yönelik kullanıcı deneyimi tasarım atölyesi gerçekleştirdi.

Başakşehir Living Lab Merkezi’nde gerçekleşen atölye çalışmasına girişimciler ve girişimci adayları katıldı. 3 saat süren atölyede, girişimcilerin kullanıcı odaklı arayüzler tasarlayabilmeleri için yöntem ve metotlar anlatıldı.

Atölye, Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı Nur Fındık ve Ürün Tasarımcısı Gülbahar Coşkun’un önderliğinde gerçekleştirildi. Nur Fındık, atölyeyi şöyle özetledi, “Ürünün fikir aşamasından itibaren birinci aşamasına gelene kadar aşamaları var. Girişimcilerin geçtiği aşamalar sırasında kullanıcı odaklı arayüz tasarlayabilmeleri için biz burada örneklemelerle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Nasıl testler yapabilirler? Nasıl yöntemler kullanabilirler? Nelere dikkat etmeleri gerekiyor? Bunlar üzerinde duracağız. Ufak egzersizler de yapacağız. Kendi süreçlerinde zorlandıkları noktalar üzerinde duracağız. Atölyenin ikinci aşamasında ise herkes bir arayüz seçecek ve belirlenen kullanıcılarla test etme şansı yakalayacaklar.”

Atölye de dijital ürünlerin arayüz tasarımı ve yazılım süreçlerinde kullanıcı deneyimini daha iyi bir seviyeye getirmek için  gerekli teorik ve pratik bilgilerin verildi. Atölyede kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimini analiz etmek için kullanılan yöntemler, tasarım-yazılım iletişiminde yaşanan problemler ve çözüm önerileri konularına değinildi. Atölyenin ikinci aşamasında ise var olan projelerin arayüzlerin deki sorunlar bulunup grup çalışmaları yapılarak bu sorunlara tasarım çözümleri geliştirildi.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir