Blog

Kullanıcısını Anında Uyaran Akıllı Güvenlik Asistanı – EYEDIUS

22
Haberler

Kullanıcısını Anında Uyaran Akıllı Güvenlik Asistanı – EYEDIUS

Tamamen yerli bir yazılım ürünü olan Eyedius, bünyesinde barındırdığı yapay zeka ve görüntüleri otomatik anlamlandırma teknolojileri ile pek çok olası güvenlik senaryosunu, içinde bulunduğu duruma göre değerlendiren ve gerçek zamanlı karar verme yeteneği sayesinde kullanıcılarını önceden uyaran akıllı güvenlik asistanıdır.

CEBİNİZDE TAŞIDIĞINIZ AKILLI GÜVENLİK ASİSTANINIZ

Güvenlik anlayışına yüksek teknolojileri ile yeni bir soluk kazandıran Eyedius; mevcut kameralar aracılığıyla ortamı kullanıcısının yerine 7/24 izleyerek, kontrol altında tutuyor ve kullanıcı tarafından önceden belirlenmiş senaryolar dahilinde tehlike anında uyarılar üretiyor. Bu sayede kamera görüntülerini sürekli izlemek ya da kontrol etmek zorunda kalmayan kullanıcılar, gerçekten gerekli zamanlarda hem bilgisayarından hem de cep telefonundan anında uyarılar alabiliyor.

TEK BİR ÜRÜN BİRÇOK FAYDA

Eyedius akıllı güvenlik asistanı, kullanıcısına tek bir arayüz üzerinden hızlı ve kolay erişim imkânı tanırken, Eye’C ve Eye’D gibi yüksek teknolojilerini tek bir platformda buluşturuyor. Kullanıcının, güvenliğini korumak istediği alanlarda “sizi sürekli koruyan” Eye’C, duvar üzerinden atlamaya çalışılması, ortamda bulunan kilitli kasa, bilgisayar benzeri özel nesnelere müdahale edilmesi gibi belirlediğiniz olası tehlike senaryolarının gerçekleşmesi durumunda, ortama girişin engellenmesi için uyarılar üretir. Ayrıca belirlenen bölgelerde oluşan ani kalabalık ve anomalilerin tespiti, yüzme havuzunda tek başına bir çocuğun yüzmesi ve park halindeki tanımlı aracın hareket etmesi gibi durumlarda da kullanıcısı bilgilendiriyor.

YÜZÜNÜZDEN SİZİ EN İYİ O TANIR

Eye’D bünyesinde barındırdığı yüz tanıma teknolojisi ile; konut, ofis gibi farklı sektörlerde içeri giriş yapan kişilerin sanal ziyaretçi kaydını tutar. Kara liste olarak belirlenen kişilerin ortam içerisine giriş yaptığı anda kullanıcılara bilgi verirken, kameralardan yüzünü gizleyen şüpheli kişilerin olması durumunda da uyarılar üretir.

Eyedius Teknoloji Firması güvenlik sektörüne odaklanırken, iş ortakları aracılığı ile yaş, cinsiyet gibi demografik analizlerinin yanı sıra yüz ifadelerinden yola çıkarak mutluluk ve duygu durum analizleri de yapabilen ürününü çok yakında piyasaya sunmayı hedeflemektedir.

Eyedius Teknoloji Hakkında: Tamamen yerli bir yazılım ürünü olan Eyedius’un teknolojik altyapısı, “İnsan Odaklı Yüksek Teknoloji Çözümleri” kapsamında TÜBİTAK tarafından iki farklı Ar-Ge İnovasyon desteği ile geliştirildi. Eyedius ayrıca girişimlerin ve projelerin gelişmesine olanak sağlayan Starters Hub tarafından da “Extra Ordinary Girişim” olarak değerlendirilerek destekleniyor. Tüm bu yatırımların sonucunda ise Eyedius, geliştirdiği yazılım teknolojisi ile katıldığı ulusal ve uluslararası konferanslarda özel ilgi görerek, başarılara imza atıyor. 2017 yılı içerisinde İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen Big Bang | Start-Up Challenge 2017’de ise hem sayı hem de miktar olarak en çok ödül ve yatırımı alarak birinci olan Eyedius hizmet verdiği konut, otel, bankacılık gibi pek çok farklı sektördeki müşterisine kaliteli ve ödüllü hizmetlerini sunuyor. Bünyesinde yer alan akademik danışmanlar ve alanında uzman yazılımcı ekibi ile çalışan Eyedius; performans ve kalite denetimleri ile müşterilerine “hep daha iyisini” sunmaya çalışıyor.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir