Blog

Legolardan Robot Yaptılar

112
Haberler

Legolardan Robot Yaptılar

Başakşehir  Living Lab ‘da sömestr tatiline özel düzenlenen Lego Mindstorms Eğitiminde öğrenciler kendi robotlarını tasarladı.

Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab  tarafından sömestr tatiline özel olarak hazırlanan Lego Mindstorms Eğitimi ile 10-12 yaş aralığında bilim ve teknolojiye ilgi duyan öğrenciler, temel mühendislik ve kodlama becerilerini geliştirerek kendi robotlarını tasarladı.

Programlanabilir lego parçaları kullanıldı

Lego Mindstorms eğitimiyle ilgili bilgi veren Robotik ve Kodlama Eğitmeni Yunus Emre Çalık, “Bu eğitimle öğrencilerin temel mühendislik ve kodlama becerilerini geliştirmeyi amaçladık. Çocuklar programlanabilir Lego parçalarını kullanarak kendi tasarım robotlarını oluşturup uygun şekilde kodladılar. Sömestr tatiline özel bu eğitimimiz yaz tatilinde de devam edecek” diye konuştu.

Başakşehir Living Lab’da düzenlenen ve bir hafta sürecek eğitimlerin ilkine 6, 7 ve 8’inci sınıflardan toplam 14 öğrenci katıldı. Lego Mindstorms eğitimi, programlanabilir Lego parçaları kullanılarak yapılmış robot videolarının izlenmesiyle sona erdi.

Fotoğrafların Tümü


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir