Blog

Başakşehir Living Lab, ENoLL Open Living Lab Days 2016 ‘da

29340252595_0b641f91ab_o_exposure_resize-1019x675
Haberler

Başakşehir Living Lab, ENoLL Open Living Lab Days 2016 ‘da

ENoLL’un ( European Network of Living Labs) her yıl düzenlemekte olduğu Open Living Lab Days etkinliği bu sene 23-26 Ağustos 2016 tarihlerinde Kanada’nın Montreal şehrinde yapıldı. ENoLL üyesi olan Living Lab’lerin temsilcilerinin, akademisyenlerin ve konusunda uzman kişilerin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte tanıtım sunumları, çalıştaylar, araştırma makaleleri sunumları ve iş birliği toplantıları yapıldı.  Ayrıca ENoLL Genel Kurulu’nun da yapıldığı etkinlikte Başakşehir Living Lab yeni ‘’yönetim kurulu üyesi’’ olarak yönetime dahil edildi. ENoLL Genel Kurulu toplantısında ENoLL’un geleceğe yönelik stratejileri görüşüldü.

ENoLL Open Living Lab Days 2016 etkinliği sırasında Başakşehir Living Lab, yeni proje platformu ve bünyesindeki projeler ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme sunumu yapıldı, bunlarla ilgili tanıtım materyalleri katılımcılara dağıtıldı.

Etkinlikte Living Lab’ler yaptıkları inovasyonları sergilediler ve yeni çözümler için Living-Lab’lerin ve uzmanların katıldığı çalıştaylar gerçekleşti. Çalıştayların sonuçları kapanış oturumunda sunuldu.

Etkinlikte ayrıca 2016 yılında ENoLL’ a kabul edilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi dahil 18 Yeni Living Lab sertifikalarını aldılar.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir