Blog

Başakşehir Living Lab Girişimcilik Ekosistemine Omuz Veriyor

Başakşehir Living Lab Girişimcilik Ekosistemine Omuz Veriyor.
Haberler

Başakşehir Living Lab Girişimcilik Ekosistemine Omuz Veriyor

Teknoloji ve inovasyon yatırımlarıyla Türkiye’ye örnek olan Başakşehir Belediyesi, yenilikçi fikirlere yeni ufuklar açtığı Başakşehir Living Lab Girişimci Günü’nün 16’ncısı düzenledi. Yenilikçi fikirlerin önünü açmak için her zaman girişimcilerin yanında olduklarını ifade eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Hayatı kolaylaştıran teknoloji ve inovasyon çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz.” dedi.

Girişimcilerin yatırımcılarla buluştuğu 16. Başakşehir Living Lab Girişimci Günü, Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde yapıldı. Girişimciler ile mentorlar ve girişimcilik ekosisteminde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcilerinin bir araya geldiği etkinlikte yüksek katma değer sağlayacak projelerin sunumları yapıldı. Değerlendirme süreci ve proje sunumlarına Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

114 projeden 21’i finale kaldı

Türkiye’nin ilk inovasyon ve teknoloji merkezi Başakşehir Living Lab’de geleneksel hale getirdikleri etkinliğin 16’ncısına ev sahipliği yaptıklarını belirten Başkan Kartoğlu, “Girişimcilik kimliğimiz ile girişimcilerimizin projelerini tanıtmasının yanı sıra yenilikçi fikirlerinin de ülkemizin ihtiyacı olan yüksek katma değerli ürünlere dönüşmesine imkân sağlıyoruz. Aynı zamanda Türkiye Yüzyılı’nda, son yıllarda büyük bir atılım içinde olan ülkemizin teknoloji hamlesine omuz veriyoruz. 23 şehrimizden girişimcilerimiz; sağlık, eğitim, güvenlik, yazılım ve tarım gibi alanlarda 114 projeyle başvuru yaptı. 12 şehrimizden 21 girişimcimiz finale kalma başarısı gösterdi.” şeklinde konuştu.

“Düşünüyor, üretiyor, ilkleri başarıyoruz”

Başakşehir’de yediden yetmişe herkese teknoloji eğitimleri verdiklerinin altını çizen Başkan Kartoğlu, “Hayatı kolaylaştıran teknoloji ve inovasyon çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Teknoloji yolculuğumuzda en büyük gücümüz, girişimcilerimiz. Onlarla birlikte yol yürüyor, düşünüyor, üretiyor ve ilkleri başarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

16. Başakşehir Living Lab Girişimci Günü’nde dereceye giren girişimciler ödüllendirildi. Birincilik ödülünü  ‘’V-Risetech’’ Projesiyle Altay Can Erkoç 30 bin TL, ikincilik ödülünü Şehir Merkezlerinde ‘’Endüstriyel Tarım İçin HTG Konteyner Seraları’’ ile Bilge Akgün 25 bin TL ve üçüncülük ödülünü de ‘’Kemursgen’’  Projesiyle Mehmet Selman Canlı 20 bin TL para ödülü almaya hak kazandılar. Bununla birlikte jüri  özel ödülünü “Interrupt Biyomedikal ve Mühendislik A.Ş – MOVEMATE for Parkinson’s”   Projesiyle Şeyma YILMAZ,  Başakşehir Belediyesi Özel Ödülü SLUSH etkinliğine katılımı da ‘’KidLab’’ Projesiyle Kaan Yavuz almıştır.