Blog

Çimsa ve Wellness VR, Kadın Çalışanları İçin İşbirliği Yaptı

Çimsa ve Wellness VR, Kadın Çalışanları İçin İşbirliği Yaptı.
Haberler

Çimsa ve Wellness VR, Kadın Çalışanları İçin İşbirliği Yaptı

Türkiye’nin önde gelen çimento üreticilerinden biri olan Çimsa, Wellbeing alanında sanal gerçeklik (VR) teknolojilerinde faaliyet gösteren Wellness VR şirketiyle işbirliği anlaşması imzaladı. Mayıs ayında gerçekleşen bu anlaşma  Çimsa ve Wellness VR işbirliği kapsamında gerçekleştirilen projelerden biri, kadın çalışanlara özel VR desteğiyle Temel Savunma Eğitimi oldu. Çalışanların güvenliklerini ve özgüvenlerini artırmayı hedefleyen bu eğitim, kadın çalışanlara özelleştirilmiş bir deneyim sunmak için tasarlandı.

Temel Savunma Eğitimi, Wellness VR’nin uzman ekibi tarafından geliştirilen interaktif ve etkileşimli bir sanal gerçeklik programını içeriyor. Kadın çalışanlar, kendilerini potansiyel tehditlere karşı koruma konusunda eğitim aldılar ve gerçek hayattaki durumları simüle eden senaryolarla karşılaştılar. Bu sayede, kendilerini güvende hissetme, tehlikeli durumları daha iyi değerlendirme ve doğru tepkileri vermeyi öğrenme imkanı buldular.

Çimsa, kadın çalışanlarının iş yerinde güvende hissetmeleri ve özgüvenlerini artırmaları için bu eğitime büyük önem vermektedir. Temel Savunma Eğitimi, kişisel güvenlik konusunda farkındalık yaratmanın yanı sıra, çalışanların motivasyonunu ve iş performansını da olumlu yönde etkilemeyi amaçlamaktadır.

Çimsa ve Wellness VR’nin gerçekleştirdiği bu projenin, kadın çalışanların güvenlik konusundaki farkındalığını artırması ve onlara pratik beceriler kazandırmasını sağladı.

Wellness VR, well-being alanında hizmetleri sanal gerçeklik (VR) teknolojisiyle deneyimsel hale getiren bir şirkettir. Spor/Fitness, Sanat/Tasarım, Ekip Ruhu ve Meditasyon gibi kategorilerde birçok ürün ve hizmet sunar. Kullanıcılarına sağlık, sanat, takım ruhu ve meditasyon alanlarında VR deneyimleri sunarak hayatlarını zenginleştirmeyi hedefler.

Daha detaylı bilgi almak için yagmuryilmazer@wellnessvr.co adresine mail atabilir, www.wellnessvr.co üzerinden ürünleri inceleyebilirsiniz.