Blog

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

13
Haberler

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Başakşehir Belediyesi önderliğinde ve sponsorlarımız Uyumsoft, Betik ve Infotelica ile destekçilerimiz StartersHub ve Mentor Effect katkılarıyla gerçekleştirilen Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması ödül töreni ve sergisine, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir İlçe Kaymakamı Kazım Tekin, çok sayıda proje sahibi, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

4 FARKLI KATEGORİDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Türkiye’ nin 35 ilinden katılım sağlanan ve 443 projenin 4 farklı kategoride yarıştığı , bu sene 4.’sü düzenlenen yarışmanın kazananları ise şu şekilde belli oldu;

Ortaokul Kategorisi’nde akıllı kedi evi “Kevi” projesiyle Çağan Meteris ve ekibi birincilik ödülü alırken , “Soğuk Zincirde Işıldayan İşaretler” projesi ile Beyza Nur Ocak ve ekibi ikinci  , “Isıdan Elektrik” projesi ile Ahmet Salih Erel üçüncü oldu.

Lise Kategorisi’nde yaşlı anneannesi için geliştirdiği “TohumBot” Projesiyle Alara Güler 1’inci olurken, “Looky” projesi ile Alp Onur ikinci , “NeuroMotion” projesi ile Enis Getmez üçüncü oldu.

Üniversite Kategorisi’nde elektrikli bisikletleri yaygınlaştıracak “Bizero” isimli projesiyle Mehmet Akıncılar birincilik ödülü alırken, “MikroAlgler” projesi ile Tuba Arıcı ikinci, “OTİUR Hikaye Makinesi” projesi ile Mehmet Ataberk Sarı üçüncü oldu.

Öğretmen / Öğretim Görevlisi Kategorisi’ nde ise görme engellilerin kimseye ihtiyaç duymadan eğlenmelerinin amaçlandığı proje “Engele Değil Oyuna Takıl” projesi ile Hanife Özdemir & Ataberk Ateş birincilik ödülünü alırken, “Manyetik Askılı Milli Uçan Araç Teknolojisi” projesi ile Kadir Erkan ikinci, “İşçiler İçin Modüler Akıllı Baret ve Kontrol Takip Sistemi BaretCare+” projesi ile Süleyman Gezici ve ekibi üçüncü oldu.

 GÖSTERİLER MUHTEŞEMDİ

 Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nin Drone ve t-shirt atan robot gösterisi, Borsa Meslek Teknik Lisesi’ nin robot gösterisi,  Başakşehir BİLSEM’in birbirinden yetenekli öğrencilerinin müzik gösterileri ile   Başakşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün Sanat Akademisine bağlı Müzik Akademisi öğrencilerinin müzik dinletileri izleyicilerde hayranlık uyandırdı.

Giyilebilir Teknolijilerde en kullanışlı kıyafetlerden biri olan akıllı ceket gösterisi ile Thread In Motion ‘dan Kadir Demircioğlu ise ilgi çeken bir diğer gösteri oldu.

İNOVASYON SERGİSİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

50 den fazla okul, girişimci, teknoloji firması da fuaye alanında stand açarak etkinliğe destek verdi. Ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken sergide Başakşehir Belediye Başkanı Sayın Yasin Kartoğlu stantları gezerek projeler hakkında bilgiler aldı.

Fotoğrafların Tümü Kazan Proje Videoları


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir