Blog

Başakşehir Living Lab’da Mobil Oyun Programlama Eğitimi

14
Haberler

Başakşehir Living Lab’da Mobil Oyun Programlama Eğitimi

Başakşehir Living Lab’da mobil oyun programlama eğitimi tamamlandı. Gamelab Istanbul tarafından verilen eğitimde, katılımcılara bir mobil oyunun başlangıçtan yayına kadar tüm aşamaları öğretiliyor. Eğitimimizin sonunda öğrencilerimiz Başak Kedi adlı oyunu çıkardılar. Vermiş olduğumuz eğitimlerimizde kodlamanın tamamı öğrenciler tarafından yazıldığı için öğrencileri programcılıkta daha üst seviyeye taşıyoruz.

‘Oyun sektörü gençlerimize global başarı fırsatları sunuyor’

Gamelab Istanbul Genel Müdürü Noyan Culum, oyun sektörünün hızla gelişmeye devam eden bir sektör olduğuna dikkat çekerek, sektörün bu alanda ürün çıkartacak gençlerimize global başarı fırsatları sunduğunu belirtti.

Mobil oyun geliştirme eğitiminin programına ilişkin bilgiler de veren Culum, “Mobil oyun geliştirme eğitimi uygulamalı olarak yürüttüğümüz bir eğitim. Eğitimde katılımcıların örnek bir mobil oyunu geliştirmesini sağlıyoruz. Eğitimin sonunda ortaya keyifli ve eğlenceli bir ürün çıkartıyoruz. Bunun için 8 gün boyunca yoğun bir kodlama çalışması yaptırıyoruz. Böylece eğitimimiz sadece oyun kodlamayı öğretmekle kalmıyor, aynı zamanda öğrenciyi genel olarak programcılıkta daha üst bir seviyeye taşıyor.” dedi. Culum, eğitimin sonunda “Başak Kedi” ismini verdikleri bir oyunu tamamlayacaklarını belirtti.

Eğitimini tamamlayan katılımcılara birer sertifika verilecek. Ayrıca Gamelab Istanbul ekibi içerisinde  staj imkanı sağlanacak.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir