Blog

Başakşehir Living Lab’de Teknoloji Konuşuldu

99
Haberler

Başakşehir Living Lab’de Teknoloji Konuşuldu

Microsoft’un kurumsal pazarda hakim olduğu ürünleri tanımak ve güncel teknolojiyi kullanmaya teşvik etmek amacıyla Unify Türkiye ekibi ile Teknoloji Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikte yer alan konuşmacılar Caner Aktaş, Serkan Taş, Safa Sarıca, Mehmet Parlakyiğit ve Mücahid Akçay oldu.

İlk oturumda Serkan Taş ile Dijital Dünyadaki kimlik yönetimi ele alındı. Safa Sarıca ise Yedeklemeden bahsetti. Hali hazırda bir çok kurum yedekleme görevlerinden ve yedekleme yaparken kullandığı teknolojileri konuştuk.

Öğleden sonraki oturumlarda ise Mehmet Parlakyiğit, Bulut Bilişim’e giriş yaptı ve Office 365 konuştu. Oturumda Exchange Online, SharePoint Online, Teams, OneDrive gibi Office365 içerisinde kullanılabilecek yazılımları ve özelliklerini konuştu. Program Mücahid AKÇAY’ın sunumu ile devam etti. Bulut Bilişim modellerini, bulut yapılarını, Microsoft Azure ve servislerine değindi . Örnekler ve demo ile sunum gerçekleşti.

Son oturumda ise Caner Aktaş; Güncel Web Teknolojileri konusuyla yer aldı. Monolotik Uygulamalar’ın dezavantajlarını ve yeni güncel web teknolojisi olan Conteiner mimarisinden bahsetti.

Etkinlik sonunda katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

Fotoğrafların Tümü


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir