Blog

Başakşehir Living Lab’de üç boyutlu yazıcı ile Lego Tasarım Atölyesi

55bb468f2d843-MRTD8453Kopyala1
Haberler

Başakşehir Living Lab’de üç boyutlu yazıcı ile Lego Tasarım Atölyesi

Başakşehir Belediyesi’nin teknoloji kullanımı ve uygulamalarında dünya şehirlerini örnek alarak geliştirdiği Living Lab, 3 boyutlu modelleme bilgisi olan, tasarıma ve legoya ilgisi olan üniversite öğrencileriyle tasarımcıları  “Lego Tasarım Atölyesi”nde bir araya getirdi.

Living Lab binasında bulunan biri çok renkli, biri tek renkli 2 adet 3 boyutlu prototip makinesi ile tasarımcılar Living Lab’da hazırladıkları proje sonunda geliştirdikleri ürünü 3 boyutlu hale getirip test edebiliyor.

Gün boyu süren atölye çalışmasında, genç tasarımcılar önce bilgisayar ortamında tasarımlarının modellemesini yapıp, ardından da modelin 3 boyutlu halini 3D Printer’dan alarak hayallerini hayata geçirdiler.

3D Printer ile neler yapılıyor?

Başakşehir Living Lab Merkezi’nde, iki farklı 3D Printer, ürünün kullanış amacı ve yapısına göre kullanılabiliyor. Ürünlerini alçı – seramik bazlı kompozit tozdan veya PLA’dan (Polilaktik Asit) olmak üzere iki farklı malzemeden üreten iki 3D printer ile tasarımcılar ürünlerinin tipine göre bu iki makineden birinde 3 boyutlu ürün elde edebiliyor.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir