Blog

Başakşehir’de yenilikçi fikirler yarışacak

İnovasyon-Yarışması_SM-675x675
Haberler

Başakşehir’de yenilikçi fikirler yarışacak

 Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması başlıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışma, yenilikçi fikirleri, özgün tasarımları olanlara kendilerini gösterme fırsatı sunuyor. Yarışma için başvurular 14 Ekim de sona eriyor

 Başakşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği, Türkiye’nin ilk ve tek Living Lab (Yaşam Laboratuvarı) olan Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) işbirliği ile İnovasyon Yarışması düzenliyor. Yenilikçi projeleri olan İlköğretim, Ortaöğretim ve Üniversite öğrencilerinin katılabileceği yarışmada, projelerin son teslim tarihi 14 Ekim 2016 olarak belirlendi. Yarışmada finale kalan projeler ise 11 Kasım 2016 tarihinde açıklanacak.

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması, ortaokul, lise ve üniversitelerde eğitim gören öğrenciler ile ilk ve ortaokulda görev yapan öğretmenleri, yenilikçi projeler üretmek konusunda desteklemek ve teşvik etmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Katılımcıların birden fazla proje ile de yarışabileceği yarışmada; Yenilikçi fikirleri öne çıkarmak, desteklemek, ihracatçı firmalarının dünya piyasalarında rekabet gücünü artıracak, katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi projelere zemin hazırlamak hedefleniyor.

Yarışmacılar etkinliğe bireysel ve grup halinde katılabilecekler. Gruplar ise en fazla 4 kişiden oluşabilecek. Yarışmaya gönderilecek her proje için katılımcılar www.basaksehir-livinglab.com sitesinden edindikleri proje ve bilgi formunu doldurmaları gerekiyor.  Kazanan yarışmacılara hediye çekleri, staj imkanı ve  teknolojik ürünlerden oluşan hediyeler verilecek.

Başakşehir Living Lab hayatı kolaylaştırıyor

Başakşehir Belediyesi’nin teknoloji kullanımı ve yaratıcılıkta dünya şehirlerini örnek alarak geliştirdiği projesi Living Lab, öğrencilerin, bilgi çağında gelişen teknolojinin tüm nimetlerinden gereğince yararlanarak kendilerini geliştirebilmelerine imkan sağlamak amacıyla kuruldu. Aynı zamanda Başakşehir’de yaşayanlara ve çalışanlara, en ileri ve hayatı kolaylaştıran teknolojik hizmetleri bulabilecekleri bir ortam sunan merkezde vatandaşlar hayata geçen proje ürünlerini inceleyip deneyebiliyorlar. Ayrıca merkez, kurumlar dışında yaratıcı fikri olup, yeterli kaynağı olmayan birey ve küçük işletmelere projelerini geliştirme imkanı da sunuyor. Burada yine gençler ve profesyonel iş yaşantısındaki kişileri destekleyen kurslar ve seminerler de düzenleniyor.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir