Blog

Başakşehirli Çocuklardan Birbirinden Renkli Maskeler

150
Haberler

Başakşehirli Çocuklardan Birbirinden Renkli Maskeler

Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde Maske Atölyesi düzenlendi. Maske yapımı hakkında farklı teknikler öğrenen çocuklar, birbirinden ilginç ve renkli maskeler tasarladı.

İstanbul Design Factory tarafından karakalem çizime ilgi duyan 12-14 yaş arası katılımcılara açık ‘Maske Atölyesi’nde, maske tasarım teknikleri hakkında sunum yapılarak, örnekler üzerinden teknik bilgiler verildi.

Hayallerindeki maskeleri tasarladılar

Etkinlik kapsamında, çocuklar, kendilerine verilen malzemelerle hayal güçlerinin ürünü olan karakterler için maske tasarımı gerçekleştirdi. Atölye çalışmasında katılımcılar hazır alınan düz ve beyaz renkteki maskeleri boyayarak kendi maskelerini üretti.

“İster süper kahraman, ister çizgi kahraman…”

Atölye eğitmeni Çiğdem Şentürk, maske atölyesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Özellikle Afrika ve Çin kültüründen rengârenk örneklerle akla gelen maskeler, sanat eğitiminde özgün eğilimlerin ortaya çıkartılmasında kullanılıyor. Bunlar öğrencilerin keyifle oluşturdukları estetik nesneler. Bu etkinlikle özgün örnekler oluşturabileceğimiz maskeler üretmeyi hedefledik. Birbirinden eğlenceli ve farklı maskeler yapan çocuklar, bu etkinlikle sevdikleri bir hayal kahramanının yerine geçebiliyor. İster bir süper kahraman, ister bir çizgi kahramanı isterlerse de kendi hayal kahramanı olabiliyor” diye konuştu.

Etkinlik, 25 katılımcıya sertifikalarının dağıtılmasının ardından sona erdi.

Fotoğrafların Tümü


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir