Blog

Bölgesel Living Lab Zirvesi Sonuçlandı

188
Haberler

Bölgesel Living Lab Zirvesi Sonuçlandı

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab, Bahçeşehir Üniversitesi ve ENOLL işbirliğinde düzenlenen  Türkiye Marmara Birliği tarafından desteklenen 2. Bölgesel Living Lab Zirvesi,  ikinci gün etkinlikleriyle Başakşehir Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Zirvede, Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi Genel Koordinatörü Ömer Onur, Living Lab’in çalışmaları ve kuruluşundan bugüne kadar imza attığı başarılarını anlattığı bir sunum yaptı. Sunumda ayrıca Living Lab Kuluçka Merkezi’nde geliştirilen ve bugün birer ticari ürün haline gelen işletmeler ve girişimcileri de tanıtıldı.

Sunumun ardından Başakşehir Living Lab girişimcileri kendi projeleriyle ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Başakşehir Belediyesi’nin de kullandığı “Atık Nakit” projesinin kurucusu Ömer Faruk Akdağ, geri dönüşüme giden atıkları para puana ve çeşitli ödüllere dönüştüren uygulamasının detaylarını anlattı.

Katılımcılar daha sonra Living Lab binasını gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Zirve, “Akademilerde ve Belediyelerde Living Lab Kurulması Önündeki Engeller Nasıl Aşılır” konulu çalıştayı ile sona erdi.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir